Reklama

Reklama

WOŚP w Elblągu. Ksiądz oddał wszystkie datki z mszy

"Jak co roku ksiądz Kazimierz z parafii Kościoła Polskokatolickiego pw. Dobrego Pasterza wsparł WOŚP" - napisał na Facebooku sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Ksiądz co roku, od 2018 r. oddaje wolontariuszom wszystkie zebrane datki podczas mszy. - Wszyscy zgodnie uznali, że to fajny gest - powiedział ksiądz.

W "Gazecie Wyborczej" ukazała się rozmowa z ks. Kazimierzem Klabanem z parafii Kościoła Polskokatolickiego pw. Dobrego Pasterza w Elblągu. Duchowny od pięciu lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

WOŚP w Elblągu. Ksiądz kolejny raz oddał datki wolontariuszom

Nie inaczej było w tym roku. Sztab WOŚP napisał na swoim Facebooku o wsparciu duchownego. "Jak co roku ksiądz Kazimierz z parafii Kościoła Polskokatolickiego pw. Dobrego Pasterza wsparł WOŚP" - czytamy.

- W 2017 r. przyjechałem na mszę, kiedy przygotowywałem Eucharystię, runąłem na środku kościoła - powiedział. - Kiedy leżałem na OIOM-ie, wszędzie widziałem serduszka WOŚP. Nie powiem, że to był pierwszy widok, kiedy otworzyłem oczy, ale szybko zdałem sobie sprawę, że są prawie wszędzie - tu serduszko, tam serduszko... Na łóżkach, maszynach, aparaturze - opowiadał.

Reklama

Ks. Klaban zdradził kiedy postanowił wspierać WOŚP

Podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy duchowny zaproponował radzie parafialnej, aby wspierać Orkiestrę, oddając wolontariuszom całą zawartość tacki z datkami od wiernych. - Wiem, że to nie są duże pieniądze, ale może moglibyśmy pomóc chociaż symbolicznie? Wszyscy zgodnie uznali, że to fajny gest - zrelacjonował ksiądz.

Od tamtej pory parafia Kościoła Polskokatolickiego pw. Dobrego Pasterza wpiera WOŚP. Ks. Kazimierz Klaban funkcję proboszcza w parafii pełni od 2013 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy