Reklama

Reklama

Nietypowe aukcje WOŚP. Wylicytuj koguta, albo mielone od prezydenta

Trwa 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja WOŚP kojarzy się z nietypowymi i oryginalnymi pomysłami na aukcje. Co można wylicytować w tym roku? Na długiej liście znalazły się kotlety mielone od prezydenta Wrocławia i kogut o imieniu Gurgul. To jedne z setek licytacji na allegro na rzecz fundacji Jurka Owsiaka.

Hasłem przewodnim 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  jest "Przejrzyj na oczy". Fundacja Jurka Owsiaka w 2022 roku zbiera środki na na zakup sprzętu dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

WOŚP. 30. finał i akcja "Przejrzyj na oczy"

Datki można wpłacać wolontariuszom, którzy jak co roku licznie dopisali na ulicach miast i wsi. Wpłat można dokonać też  poprzez e-skarbonkę oraz na Allegro. Serwis do zakupów online udostępnił także możliwość licytacji różnego rodzaju przedmiotów i aktywności, które darczyńcy postanowili udostępnić. 

ReklamaNa przykład w tym roku wylicytować można list prof. Andrzeja Zybertowicza do sąsiadki. Pisaliśmy o tym wcześniej tutaj.

- Obecnie mamy zadeklarowane 16,5 mln zł w ponad 219 tys. transakcji na Allegro. Możemy znaleźć naprawdę wiele ofert i przedmiotów "od serca", które mają niesamowite historie - powiedział Onetowi Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Allegro. Przedstawiciele spółki wybrali też aukcje, które "wywołują uśmiech na twarzy, albo wprawiają w osłupienie".

Kotlety mielone od prezydenta

W WOŚP zaangażowali się między innymi politycy. Polsatnews.pl donosił wcześniej, o aukcji Donalda Tuska, który wystawił na licytację swoją "osobistą brukselską limuzynę". Jednak jedną z nietypowych propozycji w tym roku przedstawił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

"Mieleńce, rumsztyki, sznycle, frykadele - na zimno, na ciepło lub prosto z patelni! (...)To właśnie kotlety mielone są przedmiotem tej aukcji. Potrawa wydawałoby się, niewyszukana, ale kucharz niezwykły - specjalnie dla Ciebie mielone według własnego przepisu usmaży Jacek Sutryk. (...) Na terenie Dolnego Śląska kucharz dostarczy kotlety osobiście" - czytamy w opisie aukcji.

W niedzielę (o godz. 11:00) cena kotletów mielonych od prezydenta Wrocławia wynosi 8 100, zalicytowało 18 osób. Link do zbiórki znajdziesz tutaj.

Kogut i spotkanie w zwierzyńcu

30. finał WOŚP zaskakuje pomysłowością Polaków. Jeden z mieszkańców okolic Konstancina (woj. mazowieckie) wystawił na licytację koguta o imieniu Gurgul

"Jestem zwyczajnym brojlerem, nie jakimś tam kurzym arystokratą. Nie będę siedział w domu bezczynnie, zbieram na WOŚP! Za każde wsparcie, choćby najmniejsze dziękuję, mym małym, kurzym serduszkiem. Zbierajmy razem dla Jurka Owsiaka! Każda złotówka się liczy i trafi na konto Orkiestry. Ale jeśli dasz więcej, to będzie super".

Aukcję można wesprzeć symboliczną złotówką, ale "najhojniejszy darczyńca" zostanie zaproszony pod Warszawę, aby poznać zwierzyniec sprzedawcy. "Jest stadko kokoszek i kilka kaczek oraz kaczor despota. Jest staw z rybkami, gdzie rządzi karp, z rzezi świątecznej uratowany. Podarujemy także jaja od kurek (zgodziły się!). Do tego jest jeszcze kilka psiaków, które zapewnią fajną zabawę" - zachęca darczyńca . Do tej pory (niedziela godz. 11) na koguta wpłaciło 88 osób. Link do aukcji jest tutaj.

Poduszka od serca, w kształcie serca

Niemniej wyjątkowy prezent dla WOŚP przygotowała Janina Szelewska. 97-latka wystawiła na aukcję dwustronnie haftowaną poduszkę w kształcie serca. 

Seniorka już wcześniej pokazała swoje ogromne serce, kiedy w marcu 2020 roku postanowiła wspomóc służbę zdrowia szyjąc maseczki dla medyków. Rok później zdecydowała się włączyć w 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przekazała na licytację kopertę na chusteczki, która została wylicytowana za ponad 500zł oraz fartuszek i kapcie, które zostały wylicytowane aż za 3000zł.

W tym roku również chce wspomóc tę szczytną akcję, w związku z czym wykonała dużą poduszkę w kształcie serca, dwustronnie haftowaną - z jednej strony został wyhaftowany cel aukcji, czyli "30. finał WOŚP", natomiast z drugiej strony został wyhaftowany zmodyfikowany przez babcię Janinę cytat Adama Mickiewicza: "Miej serce i patrzaj w serce " na "Miej serce i kochaj sercem".

"Poduszka jest absolutnie wyjątkowa i niepowtarzalna, a co więcej, zostało w nią włożone ogromne serce starszej kobiety, która chciała zrobić coś dobrego i dołożyć swoją cegiełkę do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - czytamy w opisie aukcji.

Poduszka ma wymiary 60x60x20. Do tej pory zalicytowało ją 38 osób, a aktualna cena wynosi 3 050 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy