Reklama

Reklama

Czy papież zrezygnuje? Franciszek odpowiedział

Papież Franciszek ma 85 lat i problemy ze zdrowiem. Z tego - i nie tylko - powodu coraz częściej pojawiają się spekulacje o rezygnacji papieża z urzędu. Franciszek miał jednak jednoznacznie te pogłoski uciąć. Jego wypowiedzi przytaczają brazylijscy biskupi.

Hierarchowie z Brazylii gościli u Franciszka w ramach wizyty ad limina apostolorum. Kilku biskupów - w rozmowach z mediami po wizycie w Watykanie - jednogłośnie przekazało, że papież odrzuca spekulacje na temat swojej rychłej rezygnacji z urzędu - podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

Jak czytamy, arcybiskup Porto Velho, Roque Paloschi przytaczał słowa papieża, zapytanego o stan zdrowia, który miał powiedzieć, że mimo pewnych zdrowotnych problemów rezygnacja "nie przychodzi mu na myśl". "Chcę wypełniać moją misję tak długo, jak Bóg na to pozwoli" - cytował papieża arcybiskup.

Także Lucio Nicoletto, administrator apostolski diecezji Roraima, potwierdził wrażenie, że Franciszek w żadnym wypadku nie myśli o przejściu na emeryturę - podaje KAI.

Reklama

Papież Franciszek i problemy ze zdrowiem

Papież Franciszek ma 85 lat, na czele Kościoła katolickiego stoi od 2013 roku. W ostatnim czasie zmaga się z problemami zdrowotnymi, m.in. z bólami kolana. Z tego powodu przez jakiś czas podczas publicznych wystąpień pojawiał się na wózku inwalidzkim. 

Reklama

Reklama

Reklama