Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie. Hakerzy włamali się do sytemu rosyjskiej telewizji

Jak poinformowała organizacja społeczna Informacyjne Wojska Ukrainy, hakerzy z Ukrainy włamali się do systemu telewizji na Krymie i wyemitowali film zawierający m.in. fragment przemówienia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Na początku krótkiego filmu umieszczono fragment wystąpienia Zełenskiego, w którym mówi: - Niech każdy z rosyjskich okupantów, którzy zajęli drogą ziemię Krymu, pamięta: na tej ziemi nie zaznają spokoju.

Na filmie pokazano też patriotyczny klip do piosenki Tiny Karol "Ukraina - to ty", na którym widać m.in. puszczoną w powietrze na balonikach ukraińską flagę z godłem Tatarów krymskich. Na zakończenie ponownie pokazywany jest Zełenski, który mówi: - Krym to

 Ukraina! Chwała Ukrainie!

 

Wydarzenia na Krymie

 

W ostatnich dniach na okupowanym przez Rosjan Krymie doszło do wybuchów. Przerażeni atakami obywatele Rosji zaczęli masowo opuszczać półwysep. Do pierwszej eksplozji doszło 9 sierpnia w bazie lotniczej w pobliżu Nowofiedorowki. Później, z powodu ataków w rejonie dżankojskim, zalecono ewakuację ludności. 

Reklama

W raporcie z 18 sierpnia, ISW poinformowało, że "rosyjskie dowództwo traci najprawdopodobniej wiarę w bezpieczeństwo na Krymie po serii ukraińskich ataków na rosyjskie instalacje wojskowe na tym anektowanym przez Rosję półwyspie". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy