Reklama

Reklama

"Szczepienie czyni wolnym". Muzeum Auschwitz oburzone transparentem na proteście przed Sejmem

Posłowie Konfederacji wraz z grupą antyszczepionkowców i przeciwników obostrzeń manifestowali przed Sejmem przeciwko "segregacji sanitarnej". Podczas protestu pojawił się transparent z hasłem "Szczepienie czyni wolnym", nawiązujący do napisu "Arbeit macht frei", który znajduje się na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedstawiciele muzeum w Oświęcimiu wydali w tej sprawie oświadczenie.

Protest przed Sejmem został zorganizowany przez posłów Konfederacji jako reakcja na wpłynięcie do Sejmu projektu autorstwa prof. Hoca (posła PiS), który uprawnia pracodawców do wysłania pracowników na obowiązkowe testy przeciw COVID-19 i uprawnia podmioty gospodarcze do kontrolowania certyfikatów szczepień klientów. Zdaniem posłów Konfederacji ustawa ta prowadzi do segregacji sanitarnej. 

Reklama

Protest Konfederacji: "Szczepienie czyni wolnym"

Osoby protestujące przed Sejmem pojawiły się z transparentami, na których widniały hasła sprzeciwu wobec paszportów covidowych, szczepień czy obostrzeń. Jeden z transparentów nawiązywał do napisu "Arbeit macht frei", który znajduje się na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. 

Politycy Konfederacji, między innymi Artur Dziambor, byli fotografowani na tle transparentu "Szczepienie czyni wolnym".

Reakcja Muzeum: To szczególnie zawstydzające

"Napis "Arbeit macht frei" to jedna z ikon ludzkiej nienawiści. Instrumentalizacja symbolu cierpienia ofiar Auschwitz  - największego cmentarzyska Polski i świata - to skandaliczny przejaw moralnego zepsucia. To szczególnie zawstydzające, kiedy dokonują tego polscy posłowie" - oświadczyło Muzeum Auschwitz. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy