Reklama

Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2020 z matematyki. Arkusz CKE i odpowiedzi

347,7 tys. uczniów ostatnich klas podstawówek napisało w środę (17 czerwca) egzamin z "królowej nauk" - matematyki. Był to drugi dzień egzaminów ósmoklasisty 2020. Ostatnia, trzecia część odbędzie się w czwartek. Wówczas uczniowie zmierzą się z językiem obcym. Poniżej publikujemy arkusz CKE z matematyki i odpowiedzi. Ósmoklasiści, bądźcie z nami!

Reklama

Egzamin ósmoklasisty z matematyki trwał równo 100 minut. Dla uczniów, którym przysługiwało dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. dla ósmoklasistów z dysleksją, czas mógł być wydłużony do 150 minut. W arkuszu egzaminacyjnym znalazły się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. 

Reklama

Był to drugi dzień tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. We wtorek odbył się już egzamin z języka polskiego, natomiast w czwartek uczniowie przystąpią do egzaminu z wybranego języka obcego (angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego lub rosyjskiego). Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy. To warunek ukończenia szkoły podstawowej. Wyniki mogą zaważyć na tym, czy uczniowie dostaną się do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych.

Egzamin ósmoklasisty: Matematyka. Arkusz CKE i odpowiedzi

Ósmoklasisto, jeśli jeszcze dziś chcesz sprawdzić, jak poszło ci na egzaminie z matematyki, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość! Po godz. 13:00 opublikujemy tutaj arkusz CKE z matematyki i odpowiedzi. Strona nie odświeża się automatycznie. Wciśnij F5 lub kliknij "odśwież" na pasku narzędzi.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020: Matematyka - arkusz CKE (POBIERZ TUTAJ)
Kolejne rozwiązania na stronie numer 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje