Zmień miejscowość
Popularne miejscowości
- Białystok, Lubelskie
- Bielsko-Biała, Śląskie
- Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
- Gdańsk, Pomorskie
- Gorzów Wlk., Lubuskie
- Katowice, Śląskie
- Kielce, Świętokrzyskie
- Kraków, Małopolskie
- Lublin, Lubelskie
- Łódź, Łódzkie
- Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
- Opole, Opolskie
- Poznań, Wielkopolskie
- Rzeszów, Podkarpackie
- Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
- Toruń, Kujawsko-Pomorskie
- Warszawa, Mazowieckie
- Wrocław, Dolnośląskie
- Zakopane, Małopolskie
- Zielona Góra, Lubuskie
W Bałtyku można się kąpać. Komunikat GIS
We wtorek po południu można się kąpać we wszystkich czynnych nadmorskich kąpieliskach, ale nadal utrzymuje się zakwit sinic na części wód Zalewu Szczecińskiego, gdzie zamknięto dwa kąpieliska. W woj. pomorskim i zachodniopomorskim można się też kąpać we wszystkich czynnych kąpieliskach nad jeziorami - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
Jak podaje GIS, można się kąpać we wszystkich czynnych nadmorskich kąpieliskach. W woj. pomorskim i zachodniopomorskim czynne są także wszystkie kąpieliska nad jeziorami i rzekami.
Zakwit sinic na części wód Zalewu Szczecińskiego spowodował, że zabroniona jest kąpiel w Stepnicy i Trzebieży. Pozostałe miejsca kąpieli nad tym akwenem są czynne. Mapa z aktualnymi informacjami o stanie kąpielisk znajduje się TUTAJ.
W razie obfitego zakwitu sinic Sanepid odradza wchodzenie do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W razie połknięcia wody z sinicami mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego: biegunka, wymioty i bóle brzucha.
Decyzję o dopuszczeniu lub nie kąpieli w danym miejscu podejmują wspólnie pracownicy Sanepidu i ratownicy, którzy na bieżąco badają i obserwują wodę. W zamkniętych kąpieliskach jest wywieszana czerwona flaga.
Sanepid podkreśla, że stan wody w poszczególnych kąpieliskach w każdej chwili może się zmienić.
Więcej na ten temat
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje