Zwłoki przy granicy z Białorusią. Mężczyzna nie miał dokumentów

Oprac.: Kinga Poniewozik

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Hahaha
haha
141
Udostępnij

Zwłoki mężczyzny w wieku 30-40 lat zostały odnalezione w lesie w okolicach wsi Istok w woj. podlaskim. Jak poinformowała w rozmowie z Interią rzecznik prasowa podlaskiej policji, funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora starają ustalić się tożsamość denata. - Na ciało natknęła się postronna osoba - dodała.

Zwłoki mężczyzny znaleziono we wsi Istok
Zwłoki mężczyzny znaleziono we wsi IstokPodlaska PolicjaTwitter

Istok to wieś w gminie Dubicze Cerkiewne, na obrzeżach Puszczy Białowieskiej, w powiecie hajnowskim.

Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji poinformowała, że po godz. 14 funkcjonariusze dostali zgłoszenie o tym, że w lesie w okolicach tej miejscowości znaleziono zwłoki mężczyzny. - Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności procesowe, w tym identyfikacyjne. Na ten moment nie jest znana tożsamość mężczyzny - dodała.

Podlaska policja: Trwa ustalanie tożsamości mężczyzny

Policja nie podaje na razie ani opisu miejsca, ani okoliczności znalezienia zwłok.

Śledztwo w sprawie okoliczności śmierci tej osoby będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Hajnówce. Kilka dni temu wszczęła ona takie postępowanie dotyczące mężczyzny, którego zwłoki znaleziono we wtorek wieczorem na podmokłym terenie w Puszczy Białowieskiej, kilka kilometrów od miejscowości Kosy Most i Janowo. Zmarły miał ok. 30-40 lat, nie było przy nim dokumentów tożsamości.

Po zebraniu przez hajnowską prokuraturę wstępnie dowodów, w tym opinii z zakresu medycyny sądowej, akta takich spraw przekazywane są do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. To do niej trafią bowiem wszystkie pojedyncze postępowania, w których ustalane są okoliczności śmierci osób, których zwłoki zostały znalezione w pobliżu granicy z Białorusią w Podlaskiem.

Śmierć migrantów przy granicy: Sprawy przejmuje prokuratura okręgowa

Gdy zaczął się kryzys migracyjny na tej granicy, jesienią 2021 roku Prokuratura Regionalna w Białymstoku postanowiła, że sprawy dotyczące śmierci migrantów będą łączone i przekazywane do prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Suwałkach.

Tam prowadzone są obecnie dwa główne śledztwa, w których każdy przypadek jest oddzielnym wątkiem. W pierwszym śledztwie badane są okoliczności śmierci osób, których ciała znaleziono w pobliżu wschodniej granicy od jesieni 2021 - gdy ten teren objęty był jeszcze wtedy stanem wyjątkowym - do końca 2022 roku. W drugim - przypadki odnotowane od początku 2023 roku.

Jak kilka dni temu informował rzecznik suwalskiej prokuratury Wojciech Piktel, obecnie w tym drugim śledztwie śledczy ustalają okoliczności śmierci ośmiu osób, których zwłoki lub szczątki zostały odnalezione w pobliżu granicy z Białorusią

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Tomasz Lejman z Ramstein o Ukrainie w NATO i reakcji Węgier
      Tomasz Lejman z Ramstein o Ukrainie w NATO i reakcji WęgierPolsat NewsPolsat News
      Przejdź na