Reklama

Reklama

Podkarpackie: Wypadek autobusu na autostradzie A4. Utrudnienia na drodze

Kolejny tragiczny wypadek autobusu na autostradzie A4. Jedna osoba zginęła, cztery zostały ranne w zdarzeniu, do którego doszło w niedzielę po godz. 23 na podkarpackim odcinku A4 w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych Kaszyce. Pojazdem podróżowało w sumie 10 osób, wszystkie narodowości ukraińskiej. W tym samym miejscu do wypadku doszło na początku marca.

Jak poinformował rzecznik podkarpackich strażaków Marcin Betleja, na miejscu wypadku pracowało w sumie 19 jednostek straży pożarnej, z powiatów m.in. jarosławskiego, rzeszowskiego i mieleckiego.

- Autokarem podróżowało 10 osób, w tym dwóch kierowców. Wszyscy to obywatele Ukrainy. Jedna osoba zginęła na miejscu, cztery ranne osoby zostały zabrane do szpitali. Pięcioro podróżnych nie wymaga, jak na razie, hospitalizacji - zaznaczył Betleja.

Według wstępnych ustaleń, autobus uderzył w bariery na końcu pasa zjazdowego na MOP Kaszyce, a następnie przewrócił się do rowu.

Reklama

Jak zaznaczył Bartosz Wysocko z podkarpackiego oddziału GDDKiA, "ruch w kierunku Korczowej odbywa się pasem szybkim natomiast na pasie awaryjnym i wolnym nadal trwają prace porządkowe". - Trwa m.in. podnoszenie pojazdu, który uczestniczył w wypadku - dodał.

W tym samym miejscu do wypadku doszło na początku marca bieżącego roku. Wówczas przewrócił się ukraiński autobus, którym podróżowało 57 osób, pięć zginęło na miejscu. 

Zobacz też: Tragiczny wypadek na A4. Kierowca usłyszał zarzut

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama