Reklama

Reklama

Śmiertelny wypadek na A4. Spłonęły dwie ciężarówki. Droga całkowicie zablokowana

Po czołowym zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych na autostradzie A4 w województwie opolskim, zginął jeden z kierowców, drugi jest ranny. Pojazdy stanęły w płomieniach. Pożar gasiło kilka jednostek strażackich. Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Wytyczono objazdy.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 4 na autostradzie A4. Jeden z kierowców tira miał przebić bariery separujące pasy ruchu. Następnie zderzył się czołowo z drugim autem ciężarowym. Samochody stanęły w płomieniach.

- Jeden z tych pojazdów się zapalił, a w drugim zapaliła się tylko kabina. Jeden z kierowców został wyciągnięty przez osoby postronne z tej kabiny, uratowany i zabrany do szpitala. Natomiast drugi kierowca pozostał w tym płonącym samochodzie, bo świadkowie nie byli w stanie go uratować i ten mężczyzna spłonął -  powiedziała portalowi Radio Opole oficer dyżurna opolskich strażaków kapitan Elżbieta Zalewska.

Reklama

Droga całkowicie zablokowana

W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło kilka jednostek regularnej i ochotniczej straży pożarnej.

Do wypadku doszło na 281 km A4, między węzłami miedzy węzłami Strzelce Opolskie i Łany (woj. opolskie). Tam droga jest zablokowana w obu kierunkach

"Wytyczono następujące objazdy w kierunku Wrocławia: w. Łany -DK 40 - DW 907 - DK 94 - DW 426- w. Kędzierzyn-Koźle, w kierunku Katowic: w. Kędzierzyn-Koźle - DW426 - DK 40- w. Łany" - poinformowała GDDKiA. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 13

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy