Reklama

Reklama

Roman Graczyk

 • Roman Graczyk

  McCain z klasą

  Czwartek, 6 listopada (10:39)

  W środę przed świtem polskiego czasu oglądałem przemówienie Johna Mc Caina, to, w którym uznał on swoją przegraną w batalii o prezydenturę.

 • Roman Graczyk

  Prezydent w swojej roli?

  Czwartek, 30 października (06:48)

  Posiedzenie Rady Gabinetowej wszystkich zaskoczyło. Mnie również. Sądząc po dotychczasowych doświadczeniach mogliśmy się spodziewać kolejnej awantury. Nie było jej, a prezydent i rząd dość zgodnie wypowiadali się o perspektywie przyjęcia w Polsce waluty euro - co właśnie było przedmiotem obrad wtorkowej Rady.

 • Reklama

  Reklama

 • Roman Graczyk

  Na złość mamie rząd odmroził (nam) uszy

  Środa, 22 października (06:17)

  Na niedawnym brukselskim spotkaniu przywódców państw i rządów Unii Europejskiej polska delegacja przeforsowała udział Lecha Wałęsy w tzw. grupie refleksji - gremium eksperckim, które ma przygotować raport na temat zagrożeń i perspektyw UE.

 • Roman Graczyk

  Ewa miała rację

  Czwartek, 16 października (09:46)

  Są takie dni w dziejach narodów, które odmieniają bieg tych dziejów. Taki jest dla współcześnie żyjących Polaków bez wątpienia sens tej symbolicznej daty: 16 października 1978.

 • Roman Graczyk

  Proces generała: skandal czy sprawiedliwość?

  Czwartek, 9 października (09:31)

  W zamierzchłej epoce realnego socjalizmu, gdy wszystkim się jeszcze wydawało, że ten ustrój nas przeżyje, żartowaliśmy czasem: jak komuna upadnie, to będziemy się spierać o to, czy komunistom urządzić coś w rodzaju procesu norymberskiego, czy też puścić im ich czyny w niepamięć...

 • Roman Graczyk

  Emerytury SB-ków: nagrody za PRL

  Czwartek, 2 października (09:50)

  Dawniej, za czasów mojej młodości (czyli za PRL-u Edwarda Gierka) mawiało się: "czy się stoi, czy się leży, tysiąc pięćset się należy". Chodziło w tym powiedzonku o ówczesny ethos pracy, czy też jego brak: pracujemy byle jak, ale pensja (zwykle też byle jaka) należy się wszystkim bez różnicy.