Reklama

Reklama

Aktywiści obrzucili obraz Moneta ziemniaczanym puree

Niemieccy aktywiści z grupy "Letzte Generation" obrzucili obraz Claude'a Moneta, znajdujący się w muzeum w Poczdamie, ziemniaczanym puree. To protest przeciwko paliwom kopalnianym. Kilka dni temu aktywiści z Wielkiej Brytanii obrzucili "Słoneczniki" Vincenta van Gogha zupą pomidorową.

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać, jak aktywiści z niemieckiej grupy "Letzte Generation" obrzucają obraz "Les Meules" (Stogi Siana - red.) Claude'a Moneta ziemniaczanym puree. 

Jak zaznacza grupa we wpisie na Twitterze, to protest przeciwko paliwom kopalnianym

Niemcy. Obraz "Stogi siana" Claude'a Moneta obrzucony papką ziemniacznaą

Na filmiku można zauważyć, jak po obrzuceniu obrazu ziemniakami aktywiści przyklejają się do podłogi i ściany. 

- Ludzie głodują, zamarzają i umierają. Jesteśmy w katastrofie klimatycznej, a jedyne czego się boicie, to zupa pomidorowa lub puree ziemniaczane na obrazie - mówiła jedna z aktywistów. 

Reklama

- Wiecie czego ja się boję? Tego, że naukowcy mówią nam, że w 2050 roku nie będziemy w stanie wyżywić naszych rodzin. Czy potrzeba ziemniaków na obrazie, abyście zaczęli słuchać? Ten obraz nie będzie nic warty, jeśli będziemy musieli walczyć o jedzenie - kontynuowała. 

Protesty aktywistów w muzeach. Nie pierwszy taki przypadek

Obrzucenie jedzeniem obrazu słynnego malarza to nie pierwszy taki przypadek w ostatnich dniach. 

Ponad tydzień temu w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z muzeum w Wielkiej Brytanii, gdzie aktywiści z grupy "Just stop oil" oblali "Słoneczniki" van Gogha zupą pomidorową. Obraz znajdował się za szybą, a ucierpiała jedynie jego rama. 

Tutaj aktywiści również przykleili się do ściany i wygłaszali swoje postulaty. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy