Reklama

Reklama

Upały dają się we znaki? Oto miejsca w okolicy Warszawy, gdzie za darmo wypoczniesz nad wodą

Kąpieliska w okolicy Warszawy, jak w całym kraju, działają od początku czerwca do końca września. Zwłaszcza w upalne dni dobrze więc zastanowić się nad wycieczką na jedno z nich. Zanim jednak wyruszymy w drogę, upewnijmy się, gdzie funkcjonują takie miejsca oraz jakie warunki na nich panują. Przedstawiamy kąpieliska w Warszawie i jej okolicach.

Kąpieliska w okolicy Warszawy, tak samo, jak każde inne w Polsce są w pełni bezpiecznymi miejscami. Należy w tym momencie wyjaśnić, że nie każde miejsce, w którym można pływać, jest kąpieliskiem. W takim miejscu regularnie robione są badania wody, a nad naszym bezpieczeństwem czuwają wyszkoleni ratownicy.

Kąpieliska w okolicy Warszawy. Jeziorko Czerniakowskie

Jeziorko Czerniakowskie znajduje się przy ulicy Jeziornej w Warszawie. Z centrum miasta dojazd do miejsca zajmie nam 35 minut komunikacją miejską. Linia brzegowa kąpieliska wynosi 30 metrów. Na terenie Jeziorka Czerniakowskiego czeka na nas sektor do kąpieli dla dzieci oraz przebieralnia.

Reklama

Wstęp na kąpielisko jest bezpłatny, a korzystać można z niego codziennie w godzinach 9:00-19:00.

Kąpieliska w okolicy Warszawy. Glinianki Hosera

Na fragmencie zbiornika wodnego "Glinianka Hosera" powstało kąpielisko. Znajduje się w Pruszkowie, przy ulicy Mostowej. Dojechać tam możemy samochodem w 30-35 minut, natomiast komunikacją miejską ponad godzinę drogi.

Glinianka Hosera jest zbiornikiem, który działa krócej niż cały sezon kąpielowy. Kąpielisko przy Gliniance Hosera funkcjonuje od 25 czerwca 2022 do 28 sierpnia 2022. Punkt ten czynny jest codziennie w godzinach 10:00-18:00. Długość plaży wzdłuż linii brzegowej to około 40 metrów. Jak na Jeziorku Czerniakowskim dzieci otrzymały swój sektor wodny, tak tutaj dostępną mają dla siebie również wydzieloną plażę.

Kąpieliska w okolicy Warszawy. Glinianki Zielonka

Kąpielisko Glinianki Zielonka to akwen Glinianki położony w Zielonce. Samochodem dojechać tam można w maksymalnie 45 minut. Przejazd komunikacją miejską, w zależności od natężenia ruchu zajmie nam od 55 minut do ponad godziny.

Glinianki Zielonka swój sezon kąpielowy ma w terminie 24 czerwca 2022 - 4 września 2022. Korzystać z niego możemy codziennie w godzinach 10:00-18:00. Długość linii brzegowej wynosi 35 metrów, a na terenie kąpieliska wydzielono miejsca na grill oraz ognisko. Tak samo, jak w przypadku dwóch poprzednich kąpielisk, wstęp na teren jest całkowicie bezpłatny.

Kąpieliska w okolicy Warszawy. Dzika Plaża

Kąpielisko Dzika Plaża znajduje się w miejscowości Nieporęt (ul. Zegrzyńska). Od centrum Warszawy zbiornik oddalony jest o około 25 kilometrów. W godzinach szczytu samochodem jesteśmy w stanie dojechać tam w 45 minut. Komunikacją miejską dojedziemy na miejsce w 1,5 godziny.

Dzika Plaża czynna jest w terminie 18 czerwca 2022 - 31 sierpnia 2022. Godziny otwarcia są takie same jak w przypadku dwóch poprzednich kąpielisk - 10:00-18:00. Tutaj natomiast, na terenie Zalewu Zegrzyńskiego linia brzegowa jest stanowczo dłuższa niż przy kąpieliskach warszawskich. Wynosi aż 100 metrów. Oprócz miejsca na ognisko oraz grill dostępne jest również molo i punkt czerpania wody. Dzika Plaża, jak wszystkie wymienione kąpieliska jest strefą bezpłatną.

Kąpieliska w okolicy Warszawy. Rzeka Rokicianka

Kąpielisko znajduje się w Grodzisku Mazowieckim (ul. Nadarzyńska). Jest częścią Stawu Walczewskiego. Z centrum Warszawy dzieli nas 40 kilometrów od kąpieliska. Oznacza to maksymalnie godzinę drogi samochodem lub Szybką Koleją Dojazdową.

Kąpielisko na Stawie Walczewskiego otwarte zostało 25 czerwca 2022. Działać będzie do 31 sierpnia 2022. Codziennie można z niego korzystać w godzinach 9:00-20:00. Jest jednym z niewielu kąpielisk, gdzie dostępne jest miejsce do cumowania sprzętu wodnego. Korzystanie z obiektu jest w pełni bezpłatne. Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (rowerki wodne, kajaki, łodzie wiosłowe).

Kąpieliska w okolicy Warszawy. Zalew Żyrardowski

Zalew Żyrardowski znajduje się przy ulicy Ziołowej 11-19 w Żyrardowie. Jest częścią rzeki Pisia Gągolina. Aby dojechać na miejsce, musimy jechać około 45-60 minut samochodem (50-65 kilometrów). Intercity dojeżdża tam w 1:08 h, natomiast SKM w 1:27 h.

Kąpielisko posiada 90 metrów linii brzegowej dostępnej dla chętnych w terminie 4 czerwca 2022 - 11 września 2022. Zalew Żyrardowski działa codziennie w godzinach 10:00-20:00. Jest to kolejne miejsce, w którym można korzystać z:

  • Sprzętu wodnego,
  • Pomostu,
  • Molo,
  • Punktu poboru wody,
  • Miejsca na grill,
  • Wyznaczonej strefy dla dzieci.

Wstęp na kąpielisko jest bezpłatny. Istnieje również możliwość wynajęcia sprzętu wodnego.

***

Czytaj także:

Kazuar hełmiasty przyszedł na świat w warszawskim zoo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy