Reklama

Reklama

Napad przed bankiem w Warszawie. Policja szuka sprawców

Kilku sprawców napadło na mężczyznę, który wychodził z banku. Złodzieje wyrwali mu torbę. Według nieoficjalnych ustaleń podczas zdarzenia padły strzały.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 10:15 przy Wołoskiej w okolicach skrzyżowania z ul. Domaniewską w Warszawie.

Zaatakowany mężczyzna to konwojent, który niósł pieniądze z kantoru do banku. Mężczyzna to emerytowany funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa, gdy złodzieje wyrwali mu torbę z pieniędzmi zaczął do nich strzelać. 

Na al. Wilanowskiej 368 znaleziono granatowego volskwagena na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Na tylnej szybie widać dziurę po pocisku. Pracują przy nim policjanci, a teren odgrodzony jest taśmą.

Reklama

Trwa policyjna obława. 

Świadek napadu: Widziałem, jak uciekali samochodem

- Konwojent wychodził właśnie z banku, kiedy podbiegło do niego kilku mężczyzn. Na początku chcieli go zaatakować nożem, on bronił się przed tym. Uderzyli go bardzo mocno w głowę. Konwojent upadł, a oni zabrali mu wtedy walizkę. Leżąc strzelił do nich siedem razy - powiedział świadek zdarzenia.

Świadek widział, że kule trafiły w dwie opony samochodu złodziei. - Widziałem, jak uciekali samochodem, przytarli też przypadkowe auto - powiedział. Dodał, ze konwojent to "były komandos".

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że do mężczyzny wychodzącego z banku podbiegło kilku mężczyzn, którzy wyrwali mu torbę, a następnie oddalili się z miejsca - poinformował rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy.

- W tej chwili trwają intensywne działania policji zmierzające do zatrzymania sprawców - dodał policjant. Trwa pościg za czterema zamaskowanymi sprawcami. Prawdopodobnie jeden z napastników został ranny.

Według nieoficjalnych ustaleń, w trakcie napadu padło kilka strzałów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Strzały w Berlinie. Napad na transport pieniędzy. Sprawcy uciekli z gotówką 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy