Reklama

Reklama

Strzały w Berlinie. Napad na transport pieniędzy. Sprawcy uciekli z gotówką

Przed oddziałem banku pocztowego w Berlinie doszło do napadu na transport pieniędzy. Padły strzały. Sprawcy zdołali uciec z gotówką. Służby informują o czterech poszkodowanych osobach z powodu użycia przez napastników gazu.

Do zdarzenia doszło w środę w berlińskiej dzielnicy Wilmersdorf.

Policja podejrzewa, że w napadzie brało udział kilka osób - pisze portal rbb24. Nie podano na razie, ile pieniędzy skradziono.

Trzy osoby trafiły do szpitala

Według sił bezpieczeństwa do przestępstwa doszło w pobliżu wejścia do oddziału banku pocztowego. Jak potwierdziła policja, podczas napadu cztery osoby odniosły obrażenia, z których trzy zostały przewiezione do szpitala. Poszkodowani to ochraniający transport 49-letni mężczyzna i 39-letnia kobieta. Ucierpiały również pracownice banku, dwie 57-letnie kobiety - informuje portal dziennika "Berliner Zeitung".

Reklama

Rzeczniczka policji mówiła o "urazach spowodowanych drażniącym działaniem gazu" u poszkodowanych osób.

Relacja świadka

Świadek, który był w oddziale Postbanku w czasie napadu, powiedział "Berliner Zeitung": "Moja mama była ze mną u doradcy. Chcieliśmy otworzyć konto dla moich dzieci. Nagle usłyszeliśmy strzały za oknem. Oczywiście, że się baliśmy. Coś takiego nie zdarza się zbyt często. Położyliśmy się na podłodze i czekaliśmy. Wciąż jestem w szoku".

Zuchwałe napady w Berlinie

W ostatnich latach w Berlinie doszło do kilku napadów na przewoźników gotówki - przypomina rbb24. W lutym nieznane osoby zaatakowały przed supermarketem w dzielnicy Neukoelln i ukradły pieniądze. 

Napad przed oddziałem banku w berlińskim Ku'damm w 2021 roku był wyjątkowo spektakularny: sprawcy mieli na sobie pomarańczowe stroje służb oczyszczania miasta i ukradli prawie 650 tys. euro. Sąd skazał jednego z napastników na siedem lat więzienia, ale czterech sprawców nie zostało jeszcze schwytanych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy