Reklama

Spór o Janusza Palikota. Chodzi o funkcję w Krakowie

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki nie zgadza się na powołanie Janusza Palikota na członka Rady Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Prezydent miasta uzasadnia decyzję tym, że Palikot wycofał się z polityki i jako przedsiębiorca jest mecenasem muzeum.

"Panie Prezydencie, pragnę wyrazić dezaprobatę dla decyzji Pana Prezydenta wyrażonej w podpisanym 6 grudnia zarządzeniu o powołaniu pana Janusza Palikota na członka Rady Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK" - napisał wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa (RMK) Michał Drewnicki (PiS) w liście skierowanym w czwartek do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Jak podkreślił wiceprzewodniczący, "Pan Palikot dał się poznać jako kontrowersyjny poseł i polityk pijący publicznie alkohol, nawołujący do legalizowania narkotyków, uprawiający obrzydliwy hejt w przestrzeni publicznej".

Reklama

Wiceprzewodniczący ocenił, że działania i decyzje Palikota jako posła były "ohydne moralnie i bardzo niszczące polskie życie publiczne".

Kraków. Ratusz tłumaczy decyzję

"Pragnę jednoznacznie zaprotestować i wnioskuję do Pana Prezydenta o zmianę decyzji i odwołanie pana Palikota z Rady muzeum. Miejskie instytucje kultury i osoby z nimi związane powinny dawać przykład i mieć nieposzlakowaną opinię, być związane z kulturą i Krakowem. Moim zdaniem tych przymiotów ten pan nie posiada" - napisał Drewnicki, który równocześnie pełni funkcję rzecznika PiS w Małopolsce.

"Pan Janusz Palikot od dłuższego czasu nie udziela się w życiu politycznym, sam się wycofał z polityki. Jest przedsiębiorcą i nie jest tajemnicą, że jest jednym z mecenasów MOCAK-u" - powiedziała rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Janusz Palikot | Kraków

Reklama

Reklama

Reklama