Reklama

Reklama

Media: Aktor Jerzy S. w prokuraturze. Usłyszy zarzuty

75-letni aktor Jerzy S., który w poniedziałek doprowadził do kolizji na al. Mickiewicza w Krakowie, ma słyszeć zarzuty i być przesłuchany. Jak przekazała policja, mężczyzna miał 0,7 promila we krwi. Sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa Kraków - Krowodrza. Media podają, że kierowca miał tłumaczyć, że wcześniej pił wino.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że za kierownicą lexusa, który trącił motocyklistę w Krakowie, siedział 75-letni aktor Jerzy S. Policja przekazała, że we krwi miał 0,7 promila

Aktor Jerzy S. sprawcą wypadku? Sprawa w prokuraturze

Media podają, że kierowca niebawem usłyszy zarzuty i zostanie przesłuchany. - Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Kraków-Krowodrza - przekazała Interii mł. asp. Anna Zbroja z zespołu prasowego KWP w Krakowie.

Do kolizji doszło w poniedziałek na al. Mickiewicza w Krakowie. Kierowca lexusa potrącił tam 44-letniego motocyklistę. Media podają, że "uderzył mężczyznę autem w łokieć, a ten się przewrócił".

Reklama

"Kierowca jechał dalej, bo - jak tłumaczył potem policji - nie zauważył kolizji. Odjechał i dopiero po jakimś czasie został zatrzymany" - wynika z doniesień.

Jak ustaliła redakcja RMF FM, Jerzy S. miał przyznać, że przed jazdą pił wino.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie wyjaśnił: - Sprawca zostanie przesłuchany w momencie, w którym policja wyznaczy konkretny termin.

- Prokurator musi się zapoznać z aktami sprawy, gdy uzna, że mamy do czynienia z takim, a nie innym zdarzeniem, sporządzi konkretne wytyczne dla policji - mówił.  

Kraków. Policja: Zatrzymano prawo jazdy

- Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, sprawą zajmie się prokuratura - przekazał Bartosz Izdebski z Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie. 

Izdebski dodał, że "44-latek został trącony w rękę, niegroźnie. Zaraz po kolizji był na kontroli w szpitalu".

Reklama

Reklama

Reklama