Reklama

Ciężarówka uderzyła w dom. Niemal wjechała do salonu

W poniedziałek nad ranem ciężarówka z impetem uderzyła w dom w miejscowości Odrzywół. Kabina kierowcy o mało nie przebiła się przez ścianę mieszkania. Interweniowali strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Przysusze. Na szczęście w wyniku incydentu nikt nie ucierpiał, jednak droga w stronę Tomaszowa Mazowieckiego została zablokowana.

Jak podają lokalne służby na swojej stronie, do zdarzenia doszło o godz. 9:47 w Odrzywole na ul. Tomaszowskiej. Jadący w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego przez drogę krajową nr 48 samochód ciężarowy na wysokości skrętu w ul. Łąkową gwałtownie zjechał ze swojego pasa ruchu i z impetem wjechał w budynek mieszkalny.

Na miejscu zdarzenia w akcji wzięły udział cztery zastępy PSP i OSP, w tym: JRG Przysucha, OSP Odrzywół i OSP Wysokin.

Rzeczniczka przysuskiej policji asp. Aneta Wilk podała, że przejazd utrudnia obecnie uszkodzony słup energetyczny. - Do czasu jego usunięcia będzie obowiązywał objazd - przekazała policjantka.

Reklama

Kolizja w Odrzywole. Nikt nie ucierpiał

Wiadomo, co było przyczyną utraty kontroli nad pojazdem kierowcy ciężarowej scani. - Najpierw uderzył w inny pojazd, a następnie wjechał w budynek mieszkalny. Na szczęście w środku nikogo nie było i nikomu nic się nie stało - poinformował Rafał Jeżak z mazowieckiej komendy policji.

50-letni kierujący ciężarówką był trzeźwy. Został ukarany mandatem. Budynek jest mocno uszkodzony. Ciężarówka zdemolowała ścianę budynku, całkowicie zrujnowane jest jedno pomieszczenie. Jego stan mają ocenić przedstawiciele nadzoru budowlanego.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wypadek | ciężarówka | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy