Reklama

W tych miejscach jest śnieg. Gdzie można pojechać na narty?

Ciepły początek stycznia sprawił, że narciarze zastanawiają się, gdzie leży śnieg i jakie stoki są czynne. Gdzie można jeździć na nartach i w których miejscach wciąż znajduje się gruba warstwa puchu?

Pierwszy tydzień stycznia był wyjątkowo ciepły. Wysokie temperatury towarzyszące zabawie sylwestrowej dla wielu osób stanowiły dodatkową atrakcję – możliwość spędzenia Nowego Roku na zewnątrz, czy chociażby oglądania fajerwerków bez ryzyka zmarznięcia. 

Ciepło przełożyło się jednak na gorsze warunki narciarskie. Temperatura 1 stycznia 2023 roku w Zakopanem, czy Białce Tatrzańskiej wynosiła ok. + 11°C. Jak aktualnie prezentuje się stan stoków? Gdzie leży śnieg i w jakich miejscach można komfortowo jeździć na nartach? 

Gdzie można jechać na narty w Polsce?

Niesłabnącą popularnością wśród rodzimych narciarzy cieszy się Białka Tatrzańska. Nieduża, podhalańska wieś co roku w sezonie zimowym zamienia się w prawdziwe centrum narciarstwa. Zjeżdżają do niej tysiące zainteresowanych aktywną zabawą na śniegu.

Reklama

Przeczytaj także: Pogoda długoterminowa Białka Tatrzańska na 16, 25 i 45 dni

Białka Tatrzańska jest też wybierana ze względu na atrakcyjne udogodnienia. Zalicza się do nich możliwość jazdy po nartostradach na terenie od Orawic do zachodniej Słowacji, czy aż po Szczawnicę na wschodzie. To wszystko w ramach jednego skipassu.

Aktualne warunki śniegowe Białka Tatrzańska - informacje

Aktualnie warunki śniegowe w Białce Tatrzańskiej należą do najatrakcyjniejszych spośród wszystkich ośrodków narciarskich w Polsce. W Białce nie brakuje tras o różnym stopniu zaawansowania, gdzie można jeździć na nartach. Są to trakty zarówno dla początkujących, jak i obszary oznaczone homologacją FIS. 

Przeczytaj także: Pierwszy wyjazd na narty z dziećmi: Jak go zaplanować

Zima wróciła do Zakopanego

Wyciągi w Zakopanem, np. Polana Szymoszkowa, mogą być teraz szczególnie atrakcyjne. To dlatego, że na zakopiańskich stokach utrzymuje się aktualnie 100-centymetrowa warstwa puchu, idealnego do jazdy na nartach. Co więcej, działają wszystkie trasy zjazdowe.

Krynica - gdzie leży śnieg?

Krynica to kolejne miejsce, do którego warto udać się teraz na narty. Warunki ku temu sprzyjają, ponieważ aktualnie otwarte są wszystkie trasy zjazdowe. Na stokach utrzymuje się 60-centymetrowa warstwa mokrego śniegu.

Przeczytaj także: Pogoda długoterminowa Krynica-Zdrój na 16, 25 i 45 dni

Małe Ciche - stoki narciarskie dla rodzin z dziećmi

Atrakcyjnym kierunkiem na wyjazd na narty w Polsce, przy aktualnych warunkach pogodowych, może być wieś Małe Ciche – szczególnie dla rodzin z dziećmi. Na stokach jest 50-centymetrowa warstwa puchu i działa 5 z 6 tras zjazdowych.

Przeczytaj także:

Pogoda długoterminowa Białka Tatrzańska na 16, 25 i 45 dni

Pogoda długoterminowa Zakopane na 16, 25 i 45 dni 

Pogoda długoterminowa Krynica-Zdrój na 16, 25 i 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy