Reklama

Tusk zlecił stworzenie list. Przygotowują je szefowie regionów PO

- Zleciłem szefom 16 regionów PO , by przystąpili do tworzenia wstępnych list wyborczych do Sejmu - miał powiedzieć Donald Tusk podczas trwającego w Warszawie posiedzenia klubu KO, wynika z nieoficjalnych informacji. - Nie zamykamy się na bloki wyborcze, ale nie mamy już więcej czasu - mówił lider Platformy Obywatelskiej.

W Warszawie trwa posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej z udziałem lidera PO Donalda Tuska.

Donald Tusk miał w swoim wystąpieniu podczas obrad apelować do ich uczestników o przygotowywanie się już do wyborów - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

Lider PO przekonywał, że nikt z Platformy i Koalicji Obywatelskiej nie zdejmie odpowiedzialności za pokonanie PiS, bo KO uzyskała status głównej alternatywy wobec PiS.

Tusk: "Jest coraz mniej czasu"

Polityk miał też poinformować, że zlecił 16 przewodniczącym regionów, by przystąpili do tworzenia wstępnych list do Sejmu.

Mówił, że nie można całkowicie rezygnować z idei wspólnego bloku opozycji, ale jest coraz mniej czasu, a do samego końca może nie będzie wiadomo, czy inne ugrupowania opozycyjne są na tyle "dojrzałe", by zdecydować się na wspólne listy.

Donald Tusk zapewnia: Po wygranych wyborach nie podniesiemy wieku emerytalnego

Tusk miał także zapowiedzieć, że przez najbliższe tygodnie politycy KO będą obecni w każdym województwie. Do czerwca mają odbywać się wyjazdowe posiedzenie klubu, które będą mieć miejsce co tydzień w innym województwie - dowiedziała się PAP.

Mają one być połączone ze spotkaniami we wszystkich powiatach i panelami tematycznymi. 

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy