Reklama

Reklama

​Tusk: Mateuszu, kończyć też trzeba umieć

"Mateuszu, kończyć też trzeba umieć" - napisał w piątek na Twitterze szef PO Donald Tusk. Jest to nawiązanie do wypowiedzi premiera w wywiadzie dla Interii. Mateusz Morawiecki wezwał Tuska do rezygnacji z kierowania Europejską Partią Ludową i wyprowadzenia z niej Platformy Obywatelskiej.

- Wysokie ceny gazu i prądu są w dużej mierze konsekwencją polityki Europejskiej Partii Ludowej. A kto jest jej szefem? Donald Tusk. I warto by wreszcie pan Tusk coś w tej sprawie zrobił. Ma polityczne narzędzia, by skłonić swoich europejskich kolegów do realnych działań - do reformy systemu ETS, do blokady Nord Stream 2, ale widocznie nie chce z nich skorzystać, kierując się logiką "im gorzej dla Polski, tym lepiej dla opozycji" - mówił w piątkowym wywiadzie dla Interii premier Mateusz Morawiecki.

Reklama

Szef rządu wezwał też Donalda Tuska do "natychmiastowego zrezygnowania z kierowania Europejską Partią Ludową".

- Żeby wyprowadził z niej Platformę Obywatelską, albo żeby przyznał, że EPL popiera błędny, wypaczony i obłędny system ETS, i wspiera Nord Stream 2, czyli daje instrument szantażu politycznego Putinowi. My nie siedzimy z założonymi rękami, ale warto zdać sobie sprawę, że dzisiejsza inflacja to w ogromnym stopniu skutek działań i zaniechań Brukseli - mówił Morawiecki.

Tusk odpowiada Morawieckiemu

"Mateuszu, kończyć też trzeba umieć" - napisał potem na Twitterze Tusk.

Reklama

Reklama

Reklama