Reklama

Reklama

Transfer do klubu PiS. Lech Kołakowski wraca

Od tej chwili klub PiS ma 230 posłów. Lech Kołakowski przechodzi z powrotem do nas - powiedział w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Po odejściu w ostatnim czasie trojga posłów, klub partii rządzącej stracił sejmową większość.

Dotychczasowi posłowie PiS: Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski opuścili w piątek klub i powołali w Sejmie koło Wybór Polska. Tym samym klub PiS liczył 229 osób, więc formalnie stracił większość w Sejmie.

W czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że do klubu partii rządzącej wraca poseł Lech Kołakowski. - Klub PiS ma 230 posłów, sądzę, ze niedługo będzie miał więcej - dodał.

We wrześniu 2020 roku Lech Kołakowski został przez prezesa PiS zawieszony w prawach członka partii za złamanie dyscypliny klubowej, głosując przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierzą. 17 listopada tego samego roku zapowiedział wystąpienie z PiS, co uczynił tydzień później, pomimo przywrócenia go w prawach członka partii, zostając posłem niezrzeszonym.

Reklama

W czerwcu 2021 roku dołączył do Partii Republikańskiej skupionej wokół Adama Bielana.

"Trudne momenty zdarzają się nawet w rodzinach"

- Lech Kołakowski przechodzi z powodów merytorycznych. Zabiegał o pewne sprawy dla polskiego rolnictwa, my postanowiliśmy, że te postulaty są naprawdę warte nie tylko zastanowienia, ale także przyjęcia i to jest ta merytoryczna płaszczyzna naszego porozumienia - powiedział Kaczyński.

-  Ta nasza wspólna droga, bo z panem posłem, kolegą Lechem, znamy się już dobrze przeszło 30 lat i przez cały czas szliśmy razem. Nawet w rodzinach zdarzają się trudniejsze momenty i zwykle mijają, jeśli to dobra rodzina. A nasza formacja jest dobrą rodziną - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy