Reklama

Spadek poparcia niemal wszystkich partii. Nowy sondaż IBRiS

PiS w styczniowym sondażu IBRiS traci najwięcej w stosunku do badania grudniowego - 4,5 pkt proc. Ale powodów do zadowolenia nie ma też większość pozostałych partii: spadło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL. Pozycję obroniły Polska 2050 (plus 0,4 pkt proc.) i Konfederacja (wzrost o 1,4 pkt proc.) - czytamy w "Rzeczpospolitej".

W sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" zadano pytanie: "Na które z ugrupowań zagłosował(a)by pan(i) w wyborach do Sejmu, gdyby lista komitetów wyglądała następująco?". Na tak postawione pytanie 29,7 proc. opowiedziało się za PiS, a 25,4 proc. za KO. W dalszej kolejności znalazły się: Polska 2050 (9,2 proc.), Lewica (8,9 proc.), Konfederacja (6,6 proc.), PSL-KP (5,7 proc.). Wyborcy niezdecydowani to 14,5 proc.

Mniej chętnych do pójścia na wybory

- W porównaniu z początkiem grudnia deklarowana frekwencja wyborcza spadła o dwa punkty procentowe i wynosi 50,5 procent. O tyle samo wzrósł odsetek badanych deklarujących, że na wybory się nie wybierają. Nie zmienia się jednak wielkość grupy niezdecydowanych w tej sprawie - to nieco ponad 3 proc. - czytamy.

Reklama

Badanie CATI przeprowadzone 5-6.01 2023 na 1100-osobowej grupie respondentów. 

Na którą partię zagłosujesz w wyborach do Sejmu? Skomentuj artykuł na Facebooku! 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: sondaże | partie polityczne | wybory

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy