Reklama

Robert Winnicki: Marsz Niepodległości odbędzie się

Nawet jeśli decyzja sądu zostanie utrzymana, marsz się odbędzie - zapowiedział poseł Konfederacji Robert Winnicki. W środę Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji Marszu Niepodległości, który do tej pory był wydarzeniem cyklicznym. - Prezydent Rafał Trzaskowski mści się za brak poparcia wyborców Konfederacji - stwierdził Bąkiewicz.

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił w środę decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia - Marsz Niepodległości. Tym samym uwzględnił odwołanie stołecznego ratusza w tej sprawie. Orzeczenie jest nieprawomocne. W sprawie głos zabrał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Bardzo się cieszę, że dzisiaj sąd się przychylił do naszego wniosku i w związku z tym jasno potwierdził, że wojewoda nie powinien był rejestrować zgromadzenia cyklicznego - powiedział.

Natomiast wojewoda mazowiecki stwierdził, że "ewentualne dalsze kroki prawne będą podejmowane po analizie pisemnego uzasadnienia postanowienia warszawskiego sądu okręgowego".

Reklama

Bąkiewicz: kasta sędziowska działa na zlecenie polityczne

Decyzję sądu skomentowali w środę przedstawiciel środowisk narodowych. - Najwyższa kasta sędziowska, która prawdopodobnie działa na zlecenie polityczne - stwierdził szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Paweł Kryszczak ze Stowarzyszenia dodał, że prezydent Trzaskowski po raz kolejny uderza w środowiska patriotyczne, co uznał za element walki z polskością.

Trzaskowskiemu przedstawiciele ugrupowań narodowych zarzucili hipokryzję, przypominając, że jeszcze nie tak dawno deklarował "chęć udziału w marszu niepodległości", tymczasem teraz chce delegalizacji.

- Prezydent Rafał Trzaskowski mści się za brak poparcia wyborców Konfederacji, którzy w wyborach prezydenckich nie zagłosowali na kandydata opozycji - stwierdził Robert Bąkiewicz.

"Marsz Niepodległości i tak się odbędzie"

Poseł Konfederacji Robert Winnicki oświadczył pod sądem okręgowym, że "nawet jeśli decyzja sądu zostanie utrzymana, Marsz Niepodległości i tak się odbędzie (...). W razie potrzeby przyjmie jedynie inną formułę" - wyjaśnił. - Uważamy, że zostanie to (decyzja sądu) obalone - dodał poseł.

- Sąd w naszej ocenie ze względów politycznych przychylił się do ataku Rafała Trzaskowskiego na Marsz Niepodległości - powiedział Winnicki.

- Będziemy się odwoływać i podawać argument, że jest to wydarzenie cykliczne - zapowiedział wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witold Tumanowicz.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy