Reklama

Reklama

Przemysław Czarnek: Nowy przedmiot w szkołach ponadpodstawowych

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ujawnił, że do szkół ponadpodstawowych zostanie wprowadzony nowy przedmiot. Jak poinformował, będzie nosił nazwę "historia i teraźniejszość". - Wierzę, że będzie to hit nie tylko z nazwy - powiedział szef resortu tygodnikowi "Sieci".

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w rozmowie z tygodnikiem "Sieci", że decyzję o wprowadzeniu nowego przedmiotu podjęto w resorcie w związku z "brakami wiedzy wśród obecnych 20-latków".

"Historia i teraźniejszość" - nowy przedmiot w szkole - Ściągi, wypracowania, lektury - Bryk.pl

Przemysław Czarnek: Nowy przedmiot w szkole

"Jesteśmy gotowi, by odzyskiwać pokolenia nieświadomych młodych Polaków. Dlatego uczniowie od 1. klas szkół ponadpodstawowych dostaną nowy przedmiot, który będzie nazywał się 'Historia i teraźniejszość'" - napisał resort na Twitterze.

Reklama

Nowy przedmiot. HiT nie tylko z nazwy?

"Zapowiadał to hasłowo prezes Jarosław Kaczyński podczas prezentacji Polskiego Ładu. Niezbędna jest nam nauka historii w nowoczesny sposób, podzielona na historię Polski i historię powszechną. Wierzę, że to będzie 'Hit' nie tylko z nazwy" - powiedział Czarnek.

"W szkołach średnich wprowadzimy naukę historii dwoma nurtami, tzn. historię powszechną i historię Polski. Dla każdego z tych nurtów będzie przeznaczone dwie, trzy, może więcej godzin w ciągu tygodnia zajęć. Będzie to ogromna zmiana" - mówił w maju prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak stwierdził "Chodzi o to, aby młodzi ludzie poznawali Polskę, kulturę, by się z nią wiązali, dzisiaj bywa z tym różnie".

Przemysław Czarnek znów wywołał burzę. "I podły, i głupi"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy