Reklama

Reklama

PiS i "Solidarność" chcą dodatkowych pytań w referendum

Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarność zwrócą się dziś do prezydenta Bronisława Komorowskiego o dołożenie dodatkowych pytań do referendum.

PiS chce zapytać Polaków o wiek emerytalny, obowiązek szkolny 6-latków i status Lasów Państwowych. Okazją jest zarządzone na 6 września referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych i finansowania partii politycznych z budżetu.
Opinie prawników co do możliwości zmiany pytań w już zarządzonym referendum są różne. Beata Szydło powołuje się na ekspertyzę, według której jest to możliwe. Przekonuje też, że za referendum obywatele zapłacą 100 milionów złotych.
Do apelu kandydatki PiS na premiera przyłącza się szef "Solidarności" Piotr Duda. Ma on nadzieję, że prezydent Bronisław Komorowski na koniec kadencji "zachowa się właściwie", w przeciwieństwie do wydarzeń sprzed 3 lat, gdy podpisał ustawę zmieniającą wiek emerytalny.
Posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska uważa, że Prawu i Sprawiedliwości wcale nie chodzi o rozszerzenie referendum, tylko o to, by nie odpowiadać na pytania o JOW-y i finansowanie partii. Jak oceniła, PiS stara się tak zamącić wyborcom w głowach, żeby referendum - jak się wyraziła - "zdechło".

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy