Reklama

Reklama

Ośmiolatka napisała list pożegnalny. "Cieszcie się życiem, póki macie czas"

Małgosia Kląskała zmagała się z nowoblastomą, groźnym nowotworem dziecięcym. Ośmiolatka zmarła 25 września. Na profilu facebookowym poświęconym Gosi pojawił się list, który dziewczynka napisała do swoich rodziców. "Mimo tego, że już mnie nie ma, to chcę wam powiedzieć, że bardzo was kocham i cały czas o was pamiętam" - napisała.

"Wiem, że mimo tego, że jesteśmy rozdzieleni, to niedługo znów się spotkamy, tutaj, gdzie ja teraz jestem" - pisała ośmiolatka z Wrocławia. 

Dziewczynka napisała list do swoich najbliższych 16 lipca, na około pięć tygodni przed śmiercią. Na pamiątkę zostawiła również rysunek. Jak czytamy na facebookowym profilu poświęconym Gosi "wtedy jeszcze żyła na pełnej petardzie i powoli zwalniała, by 25 września 2021 zatrzymać się na zawsze...".

"Nie płaczcie za mną, tylko cieszcie się życiem, póki macie czas (...). Mam nadzieję, że zostały Wam po mnie jakieś pamiątki (...) Uwielbiam Was, buziaki! Gosia, której już nie ma, ale dalej o Was pamięta" - przekazała dziewczynka. 

Reklama

Walka z nowotworem

Nowotwór dziecięcy zdiagnozowano u Gosi, gdy miała 3,5 roku. W brzuchu dziecka znaleziono "guza wielkości dużego grejpfruta". Małgosia pokonywała raka dwukrotnie, jednak za każdym razem choroba wracała. 

Dziecko było poddawane chemioterapii i radioterapii, jednak przerzuty postępowały. 

Pogrzeb Gosi odbył się w piątek 1 października. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje