Na Bałtyku rozpęta się sztorm. IMGW alarmuje. "Ogromne zagrożenie"
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed sztormem na Bałtyku. Prędkość wiatru może osiągnąć 9 stopni w skali Beauforta. IMGW wskazuje, że warunki do żeglowania przez weekend będą bardzo trudne.

"Dziś i jutro na Bałtyku sztorm. Będzie wiał zachodni wiatr o sile 6 do 7 w skali Beauforta, w porywach od 8 do 9 w skali Beauforta" - alarmuje w sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Jak zapowiedziano, warunki do żeglowania będą bardzo trudne. IMGW zaleca, by przeczekać sobotę i niedzielę w porcie.
Sztorm na Bałtyku. IMGW ostrzega przed kąpielami w morzu
"W strefie brzegowej zachodni, sztormowy wiatr również wygeneruje wysoką falę: na plażach nad otwartym morzem oraz na Mierzei Wiślanej może to być od około 1,5 do 2 m. Kąpiel w takich warunkach stanowi śmiertelne zagrożenie" - wskazano.
Zgodnie z przewidywaniami w zachodniej części Zatoki Pomorskiej i w rejonie Trójmiasta będzie spokojniej. "Fala będzie zdecydowanie niższa, poniżej 1 m" - dodano.
Kiedy nadejdzie zmiana pogody? Sprawdź najlepsze prognozy w serwisie Interii
Alert IMGW. Niedziela z silnym wiatrem na północy
W sobotę IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Alerty obejmują powiaty: kołobrzeski, koszaliński, sławieński, słupski, lęborski, wejherowski, pucki, gdański i nowodworski.
Ostrzeżenie obowiązuje w niedzielę od rana do godz. 18. "Prognozuje się wiatr o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu" - podaje IMGW.
W niedzielę odpoczniemy od burz. Więcej o pogodzie na weekend pisaliśmy tutaj.
Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store
-----
Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!