Reklama

Ministerstwo przekazało na aukcję koszulkę, w której szczepił się Niedzielski

Na aukcję ma trafić koszulka ministra Adama Niedzielskiego, w której szczepił się drugą dawką przypominającą przeciw COVID-19. Powiadomiło o tym w mediach społecznościowych Ministerstwo Zdrowia. Dochód z aukcji ma zostać przekazany lubelskiemu hospicjum.

Jak można przeczytać we wpisie Ministerstwa Zdrowia na Twitterze:

"Zgodnie z publiczną deklaracją ministra Adama Niedzielskiego, koszulka, w której szczepił się drugą dawką przypominającą przeciw COVID-19, trafi na aukcję na szczytny cel. Dziś rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał ją Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie".

Wcześniej na Twitterze zamieszczono zdjęcie ze szczepienia. 

"Minister Adam Niedzielski już po drugiej dawce przypominającej szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienie, jak widać, w pełni publiczne" - napisano. Na zdjęciu widać ministra zdrowia w tej samej kolorowej koszulce.

Reklama

Adam Niedzielski po szczepieniu: Nie boli, wszystko jest w porządku

Adam Niedzielski przyjął szczepionkę w Zespole Poradni Specjalistycznych w Poznaniu. Podczas briefingu po szczepieniu mówił:

- Zapewniam, że nie boli, wszystko jest w porządku. Zachęcam i zapraszam wszystkich - dodał. 

Minister zdrowia: To idealny moment, żeby przyjąć szczepienie

Niedzielski przypomniał również o kampanii "Chcę zrozumieć", której celem jest udzielenie odpowiedzi na wątpliwości dotyczące szczepień.

- Do tej pory świadomą decyzję w sprawie przyjęcia drugiej dawki przypominającej podjęły dwa miliony Polaków - przekazał minister zdrowia. - Jeżeli chodzi o szczepienie najnowszym preparatem biwalentnym, zawierającym również Omikron, to tutaj mamy zgłoszenia od blisko 450 tys. chętnych, z czego 330 tys. osób już się zaszczepiło tą szczepionką - tłumaczył.

- Chciałbym, aby te 12 milionów, które przyjęły trzecią dawkę, to był wynik, który się powtórzy przy czwartej dawce. Naprawdę wchodzimy w taki etap pandemii, który polega na pewnej sezonowości zachorowań. Teraz, ponieważ jesteśmy po szczycie tej kolejnej fali, to jest naprawdę idealny moment, żeby przyjąć szczepienie - pod tym względem będziemy robili wszystko, żeby jak najwięcej osób podjęło tę świadomą decyzję - powiedział minister.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: koszulka | Adam Niedzielski | aukcja | hospicjum

Reklama

Reklama

Reklama