Reklama

Reklama

Mark Brzezinski w Polsce. Nietypowa pamiątka nowego ambasadora USA

Nowy ambasador USA w Polsce - Mark Brzezinski - przebywa już w naszym kraju. Syn Zbigniewa Brzezińskiego przywiózł ze sobą rodzinne pamiątki. Jedna z nich wzbudziła spore zainteresowanie, a dotyczy prezydenta USA Jimmy'ego Cartera.

Mark Brzezinski - nowy ambasador USA w Polsce - wylądował w Warszawie w piątek 21 stycznia. "Na warszawskim lotnisku powitał go zastępca szefa misji Bix Aliu oraz przedstawiciel MSZ" - napisano na Twitterze Ambasady USA w Polsce. 

Mark Brzezinski w Polsce. Nietypowa pamiątka ambasadora

W sobotę amerykańska dyplomacja w Polsce poinformowała z kolei o rodzinnych pamiątkach, które ambasador Mark Brzezinski przywiózł ze sobą do Polski. "Wśród nich oprawione menu z obiadu, który ówczesny polski rząd wydał dla prezydenta Cartera w 1977 roku" - czytamy w komunikacie. 

Do wpisu dołączono zdjęcie menu, które przywiózł ze sobą Mark Brzezinski. Widzimy na nim, że wśród dań, którymi goszczono prezydenta Cartera w Polsce, znalazły się: wędzony łosoś, pasztet staropolski z owocami, zupa grzybowa oraz comber z dziczyzny. 

Reklama

Na deser podano wówczas suflet owocowy, a do picia serwowano wódkę Wyborową, wino oraz szampana.

Mark Brzezinski w Polsce. Nowy ambasador USA

Mark Brzezinski na ambasadora RP został zaprzysiężony w środę 19 stycznia. W uroczystości brała udział wiceprezydent USA Kamala Harris. Brzezinski przysięgał na biblię trzymaną przez jego córkę Aurorę oraz siostrę Mikę.

Zgodę, by to on stanął na czele amerykańskiej dyplomacji w naszym państwie, wydał senat USA w połowie grudnia. Kilka dni później Mark Brzezinski spotkał się z Markiem Magierowskim - ambasadorem RP w Stanach Zjednoczonych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy