Reklama

Ksiądz porównał wolontariuszy WOŚP do nazistów. Otrzymał karę od biskupa

Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, na mocy którego zakazał ks. Romanowi Kneblewskiego wypowiadania się w mediach i prowadzenia jakiejkolwiek działalności medialnej. To efekt wpisu duchownego, porównującego wolontariuszy WOŚP do hitlerowskiej akcji Winterhilfswerk.

Dekret hierarchy kościelnego to reakcja na ostatni wpis księdza w mediach społecznościowych, który zamieścił zdjęcie dzieci ubranych w mundurki Hitlerjugend, które zbierają pieniądze do puszki, czym porównał wolontariuszy WOŚP do nazistowskiej akcji charytatywnej Winterhilfswerk.

Ks. Kneblewski porównał wolontariuszy WOŚP do Hitlerjugend

"Jeżeli przywodzi wam to coś na myśl, to dobrze, ponieważ ludzka bezmyślność porażkę stanowi" - napisał ks. Roman Kneblewski na Twitterze.

W kolejnym wpisie duchowny opublikował grafikę, nawiązującą do logo Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

"Są osoby, które najpierw miały nakładki z piorunem, a teraz z serduszkiem WOŚP. To w końcu chore dzieci trzeba zabijać czy ratować?" - napisano. Swojego Tweeta zatytułował: "Lewacka logika i konsekwencje".

Reklama

Ksiądz Roman Kneblewski z zakazem medialnym. Biskup wydał dekret

"Wobec powyższego z dniem 31 stycznia 2023 r., zakazuję księdzu wypowiadania się w mediach wszelkiego typu i prowadzenia działalności medialnej zarówno w internecie jak i formie konwencjonalnej" - napisał w dekrecie biskup Włodarczyk.

Wcześniej rzecznik kurii ks. Marcin Jiers w rozmowie z Interią zdeklarował, że diecezja nie ma nic wspólnego ze słowami kapłana. - Kuria bydgoska nie utożsamia się i odcina się od wypowiedzi księdza Romana Kneblewskiego - powiedział. - Za każde słowo, przecinek czy grafikę umieszczoną w internecie odpowiada wyłącznie ksiądz Kneblewski i jego sumienie - dodał.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Roman Kneblewski | Krzysztof Włodarczyk | Kościół | WOŚP | Hitlerjugend

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy