Reklama

KRRiT wszczyna postępowanie po reportażu TVN. Publikujemy materiał "Siła kłamstwa"

Po emisji reportażu Piotra Świerczka "Siła kłamstwa" Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczyna postępowanie w sprawie ukarania TVN S.A. Ma to związek ze skargą złożoną przez Antoniego Macierewicza, przewodniczącego Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego. Interia, podobnie jak wiele polskich mediów, publikuje reportaż, którego dotyczy postępowanie.

"Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski, działając z urzędu, na podstawie art. 61 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeksu postępowania administracyjnego wszczął z urzędu postępowanie w sprawie ukarania nadawcy TVN S.A. w trybie określonym w art. 53 ust. 1 u.r.t." - przekazała w komunikacje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Postępowanie będzie dotyczyło reportażu "Siła kłamstwa" wyemitowanego premierowo 12 września 2022 w TVN24.

Jak podaje KRRiT, celem postępowania jest zweryfikowanie, czy narusza on treści ustawy o radiofonii i telewizji, "poprzez propagowanie nieprawdziwych informacji oraz działań sprzecznych z polską racją stanu i zagrażających bezpieczeństwu publicznemu". 

Reklama

Przewodniczący KRRiT ma również sprawdzić, czy ewentualne rozpowszechnianie nieprawdziwych i nierzetelnych informacji może naruszać warunki koncesji nadawczej udzielonej TVN S.A.

"Siła kłamstwa". Skarga Antoniego Macierewicza

Sprawa ma związek ze skargą złożoną przez Antoniego Macierewicza, przewodniczącego Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego. Zdaniem Podkomisji "zarzuty i pseudoargumenty przedstawione przez stację TVN są fałszywe i prezentują rosyjski punt widzenia, wprowadzając w błąd polską opinię publiczną".

"W materiale 'Siła kłamstwa' podaliśmy w wątpliwość rzetelność prac tak zwanej podkomisji Macierewicza. Ujawniliśmy przemilczane fakty z amerykańskiego raportu NIAR oraz relacje osób, które uczestniczyły w pracach podkomisji smoleńskiej" - twierdzi natomiast stacja TVN.

Media w Polsce, w tym Interia, publikują na swoich stronach reportaż Piotra Świerczka "Siła kłamstwa".  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Siła kłamstwa | Antoni Maciereiwcz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy