Reklama

Kaczyński o przekazaniu Patriotów Ukrainie: To rozsądne rozwiązanie

Przekazanie baterii Patriot Ukrainie, to najbardziej optymalne i rozsądne rozwiązanie; działania rządu PiS pokazują czym jest skuteczność i wiarygodność - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Opozycja postępuje wbrew rozsądkowi, wiedzy, logice i zdecydowanie jej nie idzie - ocenił.

W ostatnich dniach poinformowano, że nie tylko Amerykanie, ale także Niemcy przekażą Ukrainie baterie Patriot. - Przede wszystkim to jest bardzo dobra decyzja. Myślę, że już zdecydowanie wcześniej wskazywaliśmy, że rozwiązanie polegające na wysłaniu niemieckich rakiet Patriot na Ukrainę jest najbardziej optymalnym i rozsądnym rozwiązaniem. Z zadowoleniem przyjąłem wiadomość, że nasi partnerzy z NATO - USA oraz Niemcy, również podzielają to zdanie. To jest ważna decyzja, dająca szanse Ukrainie na jeszcze bardziej skuteczną obronę przeciwlotniczą. Rakiety strącane nad Ukrainą, to również większa gwarancja bezpieczeństwa dla nas i całej wschodniej flanki NATO - ocenił prezes PiS.

Reklama

Dziennikarz zwrócił uwagę, że to Kaczyński zaproponował przekazanie niemieckich Patriotów Ukrainie, co krytykowała opozycja. - Niestety polska opozycja dziś to realizacja popularnego przysłowia: na złość mamie odmrożę sobie uszy. Postępują wbrew rozsądkowi, wiedzy i logice. Zawsze są przeciw polskiemu rządowi. Nawet w tak oczywistych sprawach. Jednak, szczególnie teraz w tak trudnym czasie, taka postawa smuci i powinna być elementem poważnej refleksji nad kondycją opozycji - powiedział.

Jak ocenił "zacietrzewienie, krótkowzroczność, brak elementarnej wiedzy w sprawach obronności jest nie tylko kompromitujące ale i niebezpieczne". - Strach pomyśleć, że to oni mogliby decydować o kwestiach bezpieczeństwa - dodał.

- Dlatego całe szczęście, że dziś nie rządzą Polską. W tym czasie nie ma miejsca na takie pomyłki. Bezpieczeństwo Polski, to zbyt ważna sprawa, aby się aż tak mylić. Niestety zdarza się to im nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz - powiedział.

Jarosław Kaczyński: Opozycja atakuje rząd, że nie rosną ceny

W ostatnich dniach na PKN Orlen sypią się gromy, że pod koniec roku koncern zawyżał marże, by w Sylwestra je obniżyć, tak by od 1 stycznia, mimo wzrostu VAT na paliwa, ceny na stacjach nie wzrosły. 

- Opozycja miała nadzieję, że po wzroście stawek VAT ceny paliw na stacjach wzrosną i będą mogli atakować rząd. Tak się jednak nie stało. Ceny paliw dla Polaków nie wzrosły i cały plan opozycji runął w gruzach. Stąd, jak mniemam, ta wściekłość i ataki na państwowy Orlen. Myślę, że polska opozycja, jest pierwszą na świecie, która atakuje rząd, że nie rosną ceny. Nie wyszło im z węglem, nie wyszło z paliwami i jeszcze Patrioty jadą na Ukrainę. Niekończące się pasmo pomyłek. Mówi się: Jak nie idzie, to nie idzie. Opozycji zdecydowanie nie idzie - stwierdził prezes PiS.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Kaczyński | Patrioty | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy