Reklama

Reklama

Kaczyński o Kosiniaku-Kamyszu: Ten taki długi...

Prezes PiS Jarosław Kaczyński kontynuuje swój objazd po Polsce. W sobotę spotkał się z mieszkańcami Kórnika i Poznania, gdzie mówił o tym, jak rząd Zjednoczonej Prawicy sprawnie zarządzał państwem nawet w trudnych sytuacjach, dzięki swojej uczciwości. Opowiadał również o opozycji. W pewnym momencie prezes zasugerował, że zapomniał nazwiska Władysława Kosiniaka-Kamysza. Powiedział o nim "ten taki długi", który "ciągle wskakuje na mównicę". Po jego słowach sala wybuchła śmiechem.

Prezes PiS podczas spotkania w Kórniku mówił o sukcesach rządu Zjednoczonej Prawicy. Podkreślał, że mimo wyzwania, jakim był m.in wybuch pandemii rząd "podtrzymał gospodarkę". Informował, że w Polsce "mamy wzrost gospodarczy", który w tym roku również będzie "dobry", a kolejny rok "ma przynieść obniżenie tempa wzrostu, ale PiS zrobi wszystko, żeby to skorygować". 

- Naprawdę dajemy sobie radę w sytuacjach, w których wydawałoby się, że nie można. (...) Nasze zadłużenie spadło - tłumaczył. 

Kaczyński podkreślał, że "główną przyczyną nie jest cudotwórstwo, czy nadzwyczajne możliwości" bądź to, że "mamy przy władzy grupę geniuszy". 

Reklama

Kilkukrotnie podkreślił rolę "uczciwości". - Niektórzy ciężko za tę uczciwość zapłacili. Jeden nawet życiem przepłacił. Nie to, że to była kara śmierci, ale tak wszystko go przejęło, że umarł - powiedział szef PiS.  Nie zdradził jednak, kogo miał na myśli. 

Kaczyński: Ten taki długi...

- Prowadzimy taką politykę, jaką normalnie normalna uczciwa władza powinna prowadzić w Polsce - tłumaczył Jarosław Kaczyński. 

- Druga strona jest dokładnie zaprzeczeniem takiej polityki, niezależnie od tego, co tam wykrzykuje w Sejmie, niezależenie od tego co mówi Tusk, niezależnie od tego, co mówi ten wskakujący ciągle na mównicę, ten taki długi..." - zawiesił na chwilę głos. 

-Kosiniak-Kamysz! - powiedział po chwili z uśmiechem prezes PiS. Po jego słowach osoby zgromadzone na sali wybuchły śmiechem. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy