Reklama

Jarosław Kaczyński: W pewnym stanie zdarzyło się śpiewać z Pawłem Kukizem

Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński od pewnego czasu współpracują w parlamencie. Jak przyznał prezes PiS, "zakolegował" się z muzykiem. Dopytywany, czy razem śpiewają, odpowiedział: - Zdarzyło się w pewnym stanie, lepiej tu postawić kropkę.

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" mówił m.in. o współpracy z Pawłem Kukizem. 

"Zdarzyło się w pewnym stanie"

Prezes PiS pytany, jak sprawił, że Paweł Kukiz okazuje się jak dotąd lojalnym partnerem politycznym, odparł: "Po pierwsze, jakoś żeśmy się zakolegowali". Dopytywany, czy razem śpiewają, odpowiedział: "zdarzyło się w pewnym stanie, lepiej tu postawić kropkę". "Istotą tej współpracy jest jednak realizacja dużej części programu tego środowiska. Umówiliśmy się w kilku sprawach i dotrzymujemy słowa" - dodał. 

Współpraca Kukiza i PiS

Umowa programowa pomiędzy Pawłem Kukizem a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim została podpisana w czerwcu. Kaczyński mówił wówczas, że porozumienie zakłada, że PiS poprze "szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz'15, na początku takie jak antykorupcyjna, o dniu referendalnym i bardzo ważna o sędziach pokoju", a politycy Kukiz'15 będą wspierać program Polski Ład i "to wszystko, co jest potrzebne, żeby ten układ polityczny, który dzisiaj jest w parlamencie, Sejmie polskim, trwał".

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy