Reklama

Reklama

Gdzie te mordercze upały? Duża zmiana w najnowszej długoterminowej prognozie pogody

Kilka dni temu meteorolodzy zapowiadali zbliżające się upały, sięgające nawet ponad 40 stopni Celsjusza. Afrykańskie temperatury miały pojawić się na początku przyszłego tygodnia w dużej części kraju. Aktualne prognozy są jednak nieco inne. Wciąż będzie gorąco, jednak termometry pokażą o kilka kresek mniej. Przedstawiany najnowszą długoterminową prognozę pogody.


Tegoroczny lipiec jest wyjątkowo kapryśny. Początek miesiąca przywitał nas bardzo wysoką temperaturą, później natomiast przyszło ochłodzenie, burze i ulewne opady deszczu. Według najnowszych długoterminowych prognoz, po kilku dniach z wyraźnie niższą temperaturą znów możemy się spodziewać upałów

Afrykańskie upały - czy nadejdą?

Jeszcze kilka dni temu prognoza pogody przewidywała rekordowe upały. Meteorolodzy ostrzegali, że słupki rtęci w niektórych miejscach mogą przekroczyć 40 stopni Celsjusza. Byłaby to najwyższa odnotowana w naszym kraju temperatura od 100 lat.

Gorące powietrze znad Afryki i Hiszpanii dotrze do nas już w połowie przyszłego tygodnia, nie będzie jednak aż tak gorąco, jak początkowo zapowiadano.

Pogoda długoterminowa. Kiedy i gdzie będą upały?

Według najnowszej prognozy pogody w najbliższych dniach w całym kraju możemy spodziewać się ocieplenia. Temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza, jednak w wielu miejscach wystąpią opady deszczu i silne podmuchy wiatru. Najcieplej będzie na zachodzie kraju - we Wrocławiu termometry w najbliższych dniach pokażą nawet 28 stopni Celsjusza. W pozostałej części Polski będzie to maksymalnie 25 stopi.

Reklama

W weekend zapowiadane jest niewielkie ochłodzenie, w niektórych częściach kraju może również padać. Ładna pogoda będzie natomiast w południowej Polsce - osoby planujące weekend w górach mogą liczyć na sprzyjającą aurę.

Upały w lipcu. Wiadomo, kiedy nadejdą

Najwyższej temperatury możemy się spodziewać w połowie przyszłego tygodnia. Upały prognozowane są od środy 20.07 do piątku 23.07. Słupki rtęci przekroczą wtedy 30 stopni Celsjusza

Najgoręcej będzie w zachodniej oraz południowej Polsce. W Krakowie w czwartek termometry pokażą 31 stopni w cieniu, podobnie w Zielonej Górzewe Wrocławiu natomiast nawet 33 stopnie. 

Sprawdź długoterminową prognozę pogody

Prognoza długoterminowa - jaka będzie pogoda nad morzem w drugiej połowie lipca?

Kolejny tydzień będzie bardzo ciepły również na Pomorzu, jednak aktualna prognoza pogody nie przewiduje w tym rejonie upałów powyżej 30 stopni Celsjusza. W Gdańsku termometry pokażą maksymalnie 29 stopni, podobnie w Jastrzębiej Górze, Chałupach i Jastarni. Będzie raczej słonecznie, na początku tygodnia mogą jednak pojawić się opady deszczu.

Sprawdź prognozę pogody nad morzem

W województwie zachodniopomorskim upały pojawią się w połowie przyszłego tygodnia. W Kołobrzegu najwyższą temperaturę - 31 stopni Celsjusza - meteorolodzy zapowiadają na środę (20.07). W Szczecinie mogą to być nawet 33 stopnie. Upały potrwają kilka dni. Powinny ustąpić w kolejny weekend (23-24.07), wciąż jednak będzie ciepło i słonecznie.

Czytaj również:

Chłodzenie mieszkania w gorące dni. Jak radzić sobie z upałem w domu?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy