Reklama

Reklama

Episkopat: „Unicestwienie zarodka to zabicie dziecka”

Przed jutrzejszym głosowaniem w Senacie nad rządowym projektem ustawy o leczeniu niepłodności biuro prawne Episkopatu Polski zaapelowało do senatorów, aby głosowali przeciw tej propozycji.

"Skoro uznajemy godność człowieka od chwili jego poczęcia, to zabiciem istnienia ludzkiego jest zarówno pozbawienie życia płodu ludzkiego w łonie matki, jak również unicestwienie zarodków powstałych w wyniku zastosowania metody sztucznego zapłodnienia"-napisali prawnicy Episkopatu.

- Kiedy inni nic nie mówią, życia broni Kościół - mówi rzecznik prasowy Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Duchowny podkreśla, że to, iż życie człowieka zaczyna się od poczęcia to nie sprawa wiary, ale medycyny. Wierzący muszą być natomiast głosem tych, których życie jest zagrożone- dodaje.

Reklama

Biuro prawne Episkopatu Polski przypomina, że Sejm ogłosili rok 2015 rokiem Jana Pawła II.

- Głosowanie za rządową propozycją to zaprzeczenie dziedzictwa, które zostawił nam papież- powiedziała siostra Katarzyna Więcek z biura prawnego Episkopatu. - Wzywamy tych, którzy ogłosili Rok Jana Pawła II, aby nie przyjmowali prawa, które przeczy nauczaniu Jana Pawła II- apeluje siostra Katarzyna Więcek.

Głosowanie w Senacie mają się rozpocząć jutro o 10.00 rano.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy