Reklama

Dwa lata ograniczenia wolności dla Wojciecha Olszańskiego. Patostreamer odbywa już karę więzienia

"Wygraliśmy! Dzięki działaniom naszego ośrodka prorosyjski faszysta Wojciech Olszański został skazany na kolejny wyrok w postępowaniu karnym" - poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Sąd skazał "Jaszczura" na dwa lata ograniczenia wolności.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wydał wyrok w sprawie Wojciecha Olszańskiego - aktora, prorosyjskiego patostreamera i nacjonalisty, który publikuje budzące kontrowersje treści w serwisie YouTube pod pseudonimem "Aleksander Jabłonowski".  

Przywódca ruchu Rodaków Kamratów ma problemy z wymiarem sprawiedliwości. W styczniu został zatrzymany przez policję na antyszczepionkowej demonstracji w Bydgoszczy, kiedy ze sceny groził politykom śmiercią. W sierpniu został oskarżony o zorganizowanie antysemickiego spotkania w Kaliszu. Usłyszał też zarzuty związane z zaatakowaniem i naruszeniem nietykalności białoruskiego opozycjonisty

Reklama

W końcu "Jaszczur" trafił do więzienia po tym, jak został zatrzymany 1 listopada. Jak poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Olszański był zaskoczony zatrzymaniem. "Policjanci zadziałali bowiem tym razem bardzo sprawnie i pragmatycznie. Zamiast uganiać się za Olszańskim - po prostu zatrzymali go, gdy przyszedł podpisać dozór na wyznaczonej komendzie" - relacjonował OMZRiK. Nacjonalista usłyszał wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności

Wojciech Olszański skazany na dwa lata ograniczenia wolności

Pod koniec zeszłego roku Ośrodek złożył kolejne zawiadomieniu w sprawie patostreamera.  

"Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów w Warszawie, gdzie w dniu 30 sierpnia 2022 roku zapadł wyrok dwóch lat ograniczenia wolności" - poinformował OMZRiK, wyjaśniając, że Olszański został skazany za "atakowanie i krzywdzenie osób pochodzenia żydowskiego oraz osób o odmiennych poglądach". Wyrok jest prawomocny. 

"To oznacza, że gdy tylko Wojciech Olszański zakończy odsiadywanie obecnego sześciomiesięcznego wyroku pozbawienia wolności - natychmiast będzie musiał zacząć wykonywanie kolejnej kary dwóch lat ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznie użytecznych" - wyjaśnia Ośrodek. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Olszański | Aleksander Jabłonowski | patostream | wyroki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy