Reklama

Reklama

Duda: Ambasador Izraela Jaakow Liwne złożył listy uwierzytelniające

Zgodziliśmy się z prezydentem Izraela Izaakiem Herzogiem, że czas wrócić do normalnych relacji Polski i Izreala - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. "Pierwszy krok wykonany. Ambasador Izraela Jaakow Liwne złożył dziś listy uwierzytelniające" - dodał prezydent.

"Prezydent Herzog prosił mnie o przywrócenie Ambasadora RP w Izraelu. Liczę, że wkrótce do tego dojdzie" - napisał Duda na Twitterze.

Ambasada Izraela poinformowała na Twitterze, że Liwne odwiedzi dziś Belweder. 

Rozmowa Duda-Herzog

Prezydenci Polski i Izraela rozmawiali telefonicznie w ubiegły poniedziałek, czwartego lipca. KPRP przekazała wówczas, że ustalono, iż "stosunki między obydwoma krajami zostaną przywrócone na właściwe tory".

"Prezydent Duda zgodził się, że polski ambasador powinien zostać wyznaczony w krótkim czasie i poinformował, że nowy ambasador Izraela w Polsce złoży listy uwierzytelniające w najbliższych dniach" - informowała wtedy prezydencka kancelaria. 

Reklama

Dodano, że "obaj prezydenci wyrazili nadzieję, że wszelkie kwestie w relacjach dwustronnych będą w przyszłości rozwiązywane poprzez szczery i otwarty dialog, w duchu wzajemnego szacunku".

Nowy ambasador Izraela Jaakow Liwne (Yacov Livne) przybył do Polski pod koniec lutego, o czym informowała ambasada Izraela. Poprzednio funkcję ambasadora Izraela w Polsce pełnił, do listopada 2020 r., Aleksander Ben Zvi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy