Reklama

Davos: Andrzej Duda rozmawiał z dziennikarzem CNN. Spór na Twitterze

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Marcin Przydacz opublikował na Twitterze zdjęcie Dudy w trakcie kuluarowej rozmowy z dziennikarzem CNN. Wpis skomentował Witold Waszczykowski, który stwierdził, że rozmówca prezydenta jest "skrajnym krytykiem polskich władz".

Marcin Przydacz przekazał, że Światowe Forum Ekonomiczne Davos to "okazja do wielu kuluarowych rozmów". "Tu ciekawa wymiana opinii prezydenta Andrzeja Dudy z jednym z najbardziej znanych dziennikarzy CNN Fareedem Zakarią" - napisał. Tematem dyskusji miała być sytuacja bezpieczeństwa i możliwe scenariusze. 

Na wpis odpowiedział były szef MSZ, a obecnie europoseł PiS Witold Waszczykowski. Polityk napisał, że dziennikarz, z którym rozmawiał prezydent, to "to skrajny krytyk polskich władz".

"Już w pierwszych tygodniach rządu PiS porównywał Polskę do Korei Płn." - napisał Waszczykowski. 

Reklama

Duda rozmawiał z dziennikarzem CNN. "Nie jest łatwo przekonywać krytyków"

Marcin Przydacz odpowiedział, że w dyplomacji "nie zawsze mamy komfort rozmowy z kimś, z kim się w pełni zgadzamy"

"Nie jest to łatwa sztuka przekonywać krytyków, ale próbować wyjaśniać chyba czasami warto. Ta rozmowa głównie jednak dotyczyła spraw bezpieczeństwa" - stwierdził. 

W dyskusję włączył się szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, który przypomniał, że redaktor Zakaria przeprowadził już wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą w maju 2022 roku. 

"Jest on oczywiście wybitną postacią liberalnej części świata mediów, ale prezydent uznał, że wyjaśnienie sytuacji związanej z wojną i rolą Polski temu segmentowi opinii publicznej jest bardzo ważne" - napisał Szrot. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy