Reklama

Reklama

Anita Czerwińska nowym wiceministrem rodziny i polityki społecznej

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska jest nowym wiceministrem rodziny i polityki społecznej oraz pełnomocnikiem rządu ds. ekonomii społecznej - poinformował MRPiS. Minister będzie odpowiadała m.in. za projektowanie rozwiązań służących reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz realizacji usług społecznych - przekazano.

Anita Czerwińska jest posłanką PiS od 2015 roku. W czerwcu 2019 roku została powołana na stanowisko rzecznika partii i klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, zastępując Beatę Mazurek.

Jest przewodnicząca sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej i zastępcą przewodniczącego Podkomisji stałej do spraw Konferencji o przyszłości Europy. Jest też członkiem Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą. 

Anita Czerwińska. Kim jest nowa wiceminister?

Czerwińska urodziła się w Warszawie. Jest działaczką społeczną, politykiem, prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

Reklama

Przed rozpoczęciem kariery politycznej Anita Czerwińska została zatrudniona w Niezależnym Wydawnictwie Polskim Tomasza Sakiewicza, a w 2006 stanęła na czele warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej". Po katastrofie smoleńskiej brała aktywny udział w akcjach blokujących przeniesienie do jednego z kościołów krzyża postawionego przed Pałacem Prezydenckim. Następnie zaangażowała się w organizację tzw. miesięcznic smoleńskich, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci tego ruchu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL