Reklama

Reklama

Andrzej Duda: Elektrownie atomowe będą nam potrzebne

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Polsat News przyznał, że elektrownie atomowe będą potrzebne, "żeby mieć pewność stałej dostawy energii elektrycznej". Odniósł się także do postulatów wysuwanych przez młodzieżowych aktywistów klimatycznych.

W piątek prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli w piątek udział w sadzeniu drzew na terenie Nadleśnictwa Piotrków w ramach ogólnopolskiej akcji SadziMY.

Prezydent opowiedział o tej inicjatywie na antenie Polsat News. Przyznał, że ochrona środowiska jest na ważnym miejscu w agendzie pracy prezydenta. - Chcemy chronić klimat, zmieniamy Polskę, dokonujemy przekształceń w naszym przemyśle, przede wszystkim energetycznym, zgodnie z zasadą, którą przyjęliśmy w czasie COP24 w Katowicach, czyli sprawiedliwej transformacji - powiedział Andrzej Duda.

Reklama

Dodał, że w Pałacu Prezydenckim i Kancelarii częściowo używane są samochody elektryczne. 

Prezydent: Elektrownie atomowe będą nam potrzebne

- Trzeba myśleć o przyszłych pokoleniach, ale musimy też myśleć o tych, którzy są tutaj dziś i będą tu za chwilę - powiedział prezydent. - Mogę zapewnić młodych ludzi, że te procesy są cały czas realizowanie - powiedział w odniesieniu do postulatów wysuwanych przez młodzieżowych aktywistów klimatycznych. 

- Nie ma wątpliwości, że w takim wielkim kraju jak nasz, po to, żeby mieć pewność stałej dostawy energii elektrycznej, potrzebne nam będą elektrownie atomowe - stwierdził prezydent.

Czytaj więcej na polstanews.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne