Reklama

Reklama

Andrij Deszczyca odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

Prezydent Andrzej Duda wręczył ustępującemu ambasadorowi Ukrainy w Polsce Andrijowi Deszczycy Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi RP. - Dziękuję za lata służby i za budowanie polsko-ukraińskich relacji przez ostatnie osiem lat - powiedział prezydent podczas uroczystości.

O wręczeniu odznaczenia prezydencka kancelaria poinformowała na Twitterze.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Deszczyca został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP. - Dziękuję Andrijowi Deszczycy za lata służby i za budowanie polsko-ukraińskich relacji przez ostatnie osiem lat - powiedział prezydent Andrzej Duda, cytowany przez KPRP.

- Dowodem na zmianę relacji polsko-ukraińskich jest ostatni czas. Bardzo chciałbym, aby nasze relacje były jak najlepsze i pozwoliły na współistnienie naszych narodów w Europie - podkreślił prezydent.

Reklama

Wasyl Zwarycz nowym ambasadorem

W uroczystości wzięli udział również m.in. szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch oraz wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

Deszczyca, który rozpoczął swą misję dyplomatyczną w naszym kraju w listopadzie 2014 roku, miał zakończyć urzędowanie w lutym tego roku, jednak jego kadencja została przedłużona w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

Następcą Deszczycy będzie Wasyl Zwarycz, który w przeszłości pracował już w ambasadzie Ukrainy w Warszawie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy