Reklama

Reklama

80 tys. złotych długu. Janusz Korwin-Mikke będzie sądzić się z ZUS

80 tys. złotych długu, łącznie z odsetkami, zalega Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych Janusz Korwin-Mikke. Poseł Konfederacji nie pobierał przez 10 lat emerytury, ale i nie płacił składek. Zaległość ściągnięto z konta posła w 2019 roku. Teraz Korwin-Mikke odwołał się do sądu.

"Janusz Korwin-Mikke miał nie pobierać świadczenia emerytalnego przez 10 lat"- wynika z dokumentów, do których dotarł dziennik "Super Express". Jak dodaje gazeta, poseł Konfederacji jednocześnie nie płacił też składek, następnie odsetek oraz kosztów egzekucyjnych. 

Janusz Korwin-Mikke vs ZUS. Rozprawa o 80 tys. złotych

Dług wobec ZUS urósł do 68 tys., a wraz z karnymi odsetkami to 80 tys. złotych. - To bezczelność kompletna - ocenił działania ZUS Korwin-Mikke. Poseł Konfederacji zdecydował się podać ZUS do sądu. 

- Po 10 latach ZUS się obudził i zamiast wypłacić mi emerytury, zażądał wypłat składek emerytalnych ode mnie za te 10 lat - dodał poseł. Pełnomocniczka Korwina-Mikkego domaga się wstrzymania egzekucji środków oraz ich zwrotu. 

Reklama

Oczekuje także ponownego przeliczenia świadczenia emerytalnego z uwzględnieniem okresu sprawowania funkcji posła do Sejmu i Parlamentu Europejskiego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy