Reklama

Reklama

Spór o Korwin-Mikkego. Müller apeluje do Bosaka, ten odpowiada

"Jak długo ten pan będzie członkiem koła parlamentarnego Konfederacja?" - pyta na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller. Powodem jest wpis Janusza Korwin-Mikkego. Jeden z liderów Konfederacji stwierdził w mediach społecznościowych, że "czas podziwiać Rosję". Pytanie rzecznika rządu nie pozostało bez odpowiedzi. Do wpisu Müllera odniósł się Krzysztof Bosak.

"Podziwialiśmy Ukrainę za heroizm, czas podziwiać i Rosję. Ukraińcy otrzymali masę pomocy: chwalą się, że mają tyle "Harpoonów", że mogą 5x zatopić całą Flotę Czarnomorską, tyle "Javelinów", że mogą rozwalić 10.000 rosyjskich czołgów - a Rosja jeszcze się ostatkiem sił broni..." - napisał na Twitterze Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke: Czas podziwiać Rosję. Piotr Müller reaguje

Jeden z liderów Konfederacji dołączył do wpisu interaktywną mapę, która pokazuje front wschodni w Ukrainie w 56. i 96. dniu inwazji Rosji na Ukrainę. Na mapie widać wyraźnie, że przez 30 dni Rosjanie zajęli część terenów, bronionych przez siły ukraińskie. 

Reklama

Do wpisu polityka odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller. "Jak długo ten Pan będzie członkiem koła parlamentarnego Konfederacja?" - zapytał polityk. Rzecznik rządu zwrócił się też bezpośrednio do innych posłów ugrupowania: Krzysztofa Bosaka, Artura Dziambora oraz Jakuba Kuleszy.

"Jakieś refleksje? Jest jakaś granica, której przekroczenie was w ogóle ruszy?" - dopytywał Müller.

Wpis Korwin-Mikkego. Bosak odpowiada rzecznikowi

Na jego wpis zareagował Krzysztof Bosak. "Myślę, że tkwisz głęboko we wojennym wzmożeniu, w jakie popadł rząd i dlatego nie zrozumiałeś komunikatu" - stwierdził parlamentarzysta. 

W ocenie polityka Janusz Korwin-Mikke w swoim wpisie "kpi z zafałszowania obrazu sytuacji", nie zaś chwali Rosję. 

"Problem, na który zwraca uwagę, to że uwierzyliście we własną propagandę. Źle to wróży Polsce" - dodał Bosak w odpowiedzi do wpisu rzecznika rządu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy