Reklama

Reklama

Śmierć trzyletniej Hani z Kłodzka. Zapadł wyrok

17 lat więzienia dla Łukasza B. - taki wyrok wydał w środę Sąd Okręgowy w Świdnicy w sprawie śmierci trzyletniej Hani z Kłodzka oraz znęcania się nad starszą siostrą dziecka. Matce zmarłej Hani - Lucynie K. - sąd wymierzył karę 3,5 roku więzienia. Akt oskarżenia usłyszała również kurator sądowa Dorota D., która będzie sądzona w osobnym procesie.

O wyroku świdnickiego sądu poinformowała jego rzeczniczka sędzia Marzena Rusin-Gielniewska. - Łukasz B. został skazany na łączną karę 17 lat pozbawienia wolności - powiedziała sędzia. 

Sąd w przypadku B. zmienił kwalifikację czynu z zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem na pobicie z ciężkim uszkodzeniem ciała, którego skutkiem była śmierć trzylatki. Sąd uznał też B. winnym znęcania się nad starszą siostrą Hani.

Matka dziewczynki Lucyna K. została skazana na 3,5 roku więzienia. B. nie był biologicznym ojcem zamordowanej dziewczynki.

Reklama

Śmierć trzyletniej Hani. Lucyna K. i Łukasz B. znęcali się także nad jej siostrą

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do świdnickiego sądu na początku listopada. W śledztwie ustalono, że matka dziewczynki Lucyna K. ze swoim konkubentem Łukaszem B. znęcali się ze szczególnym okrucieństwem fizycznie i psychicznie nad Hanią od lipca 2018 do 19 lutego 2021 r.

- Zamykali ją w ciemnym pomieszczeniu, ograniczali ilość jedzenia, wyzywali słowami wulgarnymi, krzyczeli oraz wielokrotnie uderzali w różne części ciała, a 19 lutego 2021 roku, działając z zamiarem bezpośrednim, dokonali jej zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie - podał wcześniej rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk.

Dodał, że z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że oskarżeni od lipca 2018 do 19 lutego 2021 roku znęcali się także psychicznie i fizycznie nad starszą siostrą Hani.

Śmierć trzyletniej Hani. Kurator sądowa Dorota D. również oskarżona

"Aktem oskarżenia objęto także kurator sądową, która sprawowała nadzór na rodziną Lucyny K. Prokurator zarzucił zawodowej kurator sądowej niedopełnienie obowiązków służbowych polegające na braku właściwej, wymaganej przepisami prawa kontroli środowiska rodzinnego Lucyny K., braku współpracy z właściwymi instytucjami, takimi jak szkoła i przedszkole, do których uczęszczały dzieci Lucyny K., braku weryfikacji uzyskiwanych informacji o stosowaniu przemocy wobec małoletniej Hani, a także podawanie nieprawdy w sporządzanej dokumentacji z dozoru" - poinformował prokurator. Kurator sądowa Dorota D. będzie sądzona w odrębnym procesie.

Trzyletnia Hania zmarła w szpitalu, gdzie zostało zabrane karetką wezwaną przez matkę. Lucyna K. twierdziła, że córka zemdlała i dlatego próbowała ją cucić, polewając ją zimną wodą pod prysznicem. Sekcja zwłok potwierdziła, że przyczyną zgonu było pęknięcie śledzony, co nastąpiło po kopnięciu dziecka w brzuch przez Łukasza B. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy