Reklama

Zginęli bo nakryli kłusowników. Nowe fakty o śmierci policjantów z Niemiec

Na jaw wychodzą nowe fakty w sprawie morderstwa policjantów podczas kontroli drogowej w Nadrenii-Palatynacie. "W samochodzie kłusowników znajdowały się 22 zastrzelone zwierzęta. Sprawcy zostali najprawdopodobniej zaskoczeni przez funkcjonariuszy podczas nielegalnego polowania" - twierdzi "Bild".

Samochód kłusowników (dostawczy bus) zaparkowany był na przydrożnym parkingu, na skraju lasu. Jak opisuje "Bild", teren ten wybrany został nie przypadkowo: zapewniał kłusownikom osłonę, jednocześnie dawał dobrą widoczność na dużą polanę, gdzie zwierzęta przychodziły po żywność. Kłusownicy byli wyposażeni w profesjonalny noktowizor i dlatego mogli polować pod osłoną ciemności. Dodatkowo teren graniczy bezpośrednio z poligonem, gdzie strzela się regularnie, więc strzały kłusowników nie zwracały niczyjej uwagi.

Jak powiedzieli "Bildowi" lokalni myśliwi, wiele zwierząt w tej okolicy wychodzi z lasu w stronę polany, gdzie są paśniki. Dlatego Andreas S. mógł strzelać nawet bezpośrednio z samochodu stojącego na parkingu, korzystając z najnowszej technologii noktowizyjnej. "22 dzikie zwierzęta, ustrzelone w ciągu jednej nocy, to prawie niemożliwe do wykonania przy normalnym polowaniu" - podkreślili myśliwi.

Reklama

Podejrzany milczy

Aresztowany, podejrzany o zastrzelenie policjantów Andreas S. na razie milczy, ale w sprawie wychodzą wciąż nowe fakty. Prawie pewne jest, że dwoje młodych policjantów - 24-letnia Yasmin B. i 29-letni Alexander K. - zaskoczyli kłusowników w trakcie nielegalnego procederu i zostali zastrzeleni.

Zobacz też: USA: Jacek Rudnicki zastrzelony w centrum Chicago

Jak podaje "Saarbruecker Zeitung", podczas przeszukania nieruchomości należącej do Andreasa S. w Sulzbach (Kraj Saary) znaleziono latarkę, należącą do zastrzelonego policjanta. Wiadomo, że na miejscu zbrodni znaleziono dokument tożsamości należący do S. (dzięki temu śledczym udało się szybko ustalić i znaleźć podejrzanego). "Zabójca zapewne szukał przy pomocy tej latarki swego zagubionego dokumentu tożsamości, zanim zbiegł z miejsca zbrodni" - pisze "Bild".

Policjanci zostali zastrzeleni ostatniego dnia sezonu łowieckiego. Do zbrodni doszło w nocy, w poniedziałek 31 stycznia. Wtedy właśnie kończy się na kilka miesięcy sezon polowań na jelenie, sarny i daniele w Nadrenii-Palatynacie - podkreśla "Bild".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: zastrzelenie policjantów | Niemcy | palatynat | nadrenia | morderstwo

Reklama

Reklama

Reklama