Reklama

Niemcy: Dwaj policjanci zabici podczas kontroli drogowej

Dwaj policjanci zginęli podczas kontroli drogowej w Kaiserslautern w południowo-zachodnich Niemczech - poinformowała w poniedziałek tamtejsza policja. Trwa poszukiwanie sprawców - dodano.

Do zdarzenia doszło około godz. 4.20 w poniedziałek w pobliżu miejscowości Kusel w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. Ofiary to 24-letnia policjantka i 29-letni policjant - podał dziennik "Bild".

Zaraz po zdarzeniu oboje byli w stanie wezwać posiłki, jednak po ich przybyciu na miejsce postrzelonym nie udało się już pomóc - relacjonowała gazeta. Policjanci w zgłoszeniu wskazali, że zatrzymany do kontroli samochód przewoził w bagażniku martwą zwierzynę.

Nie wiadomo, jakim samochodem poruszali się podejrzani, jak wyglądali ani w którym kierunku uciekli - podała policja landu Nadrenia-Palatynat.

Reklama

Służby wezwały, by w okolicy miejsca zdarzenia kierowcy nie zabierali autostopowiczów; ostrzegły, że co najmniej jeden z podejrzanych jest uzbrojony. 

Jak informuje tamtejsza policja, ze względu na duży obszar poszukiwań główna droga przelotowa przez Ulmet została o poranku całkowicie wyłączona z ruchu. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niemcy

Reklama

Reklama

Reklama