Reklama

44-letni Polak zastrzelony w centrum Chicago. To syn polonijnego działacza

44-letni Jacek Rudnicki zmarł w Chicago od ran postrzałowych. Mężczyzna to syn znanego chirurga, polonijnego działacza, byłego kandydata do Senatu RP dr. Marka Rudnickiego - poinformowały polonijne media. Zabójcy ukradli mercedesa należącego do 44-latka.

Do morderstwa doszło w niedzielę ok. godz. 4:30 nad ranem w południowej części śródmieścia Chicago na skrzyżowaniu Alei Michigan i 24 Ulicy. Sprawcy zabójstwa skradli mercedesa Rudnickiego.

Jak powiedział w rozmowie z polonijnym "Dziennikiem Związkowym" ojciec ofiary, prof. dr Marek Rudnicki, jego syn został znaleziony martwy z ranami postrzałowymi. Według amerykańskich mediów sprawcy, którzy nie zostali jeszcze zidentyfikowani, trafili go dwukrotnie w dolną część ciała.

Jacek Rudnicki pracował w branży komputerowej i doraźnie jeździł uberem. "Był taką szlachetną duszą" - napisał na Facebooku przyjaciel zmarłego, Mark Rivera. "Tym razem przemoc w Chicago uderzyła w nas naprawdę z bliska" - podkreślił w swym komentarzu "Dziennik Związkowy".

Reklama

Według gazety Jacek Rudnicki mieszkał z rodzicami około trzy kilometry od miejsca zdarzenia, w rejonie Grant Parku. Rodzice widzieli go ostatni raz w sobotę późnym wieczorem. Okoliczności zabójstwa bada policja.

Plaga kradzieży samochodów

Mercedes Jacka Rudnickiego został zlokalizowany w niedzielę po południu dzięki GPS. 

Według lokalnego oddziału telewizji ABC powołującego się na policję, w minionym roku doszło w mieście do ponad 2100 przypadków porwań samochodów.

- Ojciec zamordowanego mężczyzny, dr Marek Rudnicki jest bardzo znanym lekarzem chirurgiem mieszkającym od wielu lat w Chicago. Kandydował w roku 2019 do Senatu RP. W latach 2018-2020 był prezesem Związku Lekarzy Polskich. Jest założycielem Koalicji Amber zajmującej się profilaktyką raka piersi u kobiet. W roku 2012 otrzymał wyróżnienie polonijne dla wybitnego Polaka - powiedziała dziennikarka Małgorzata Ptaszyńskiego.PAP
Dowiedz się więcej na temat: Chicago | zabójstwo polaka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy