Reklama

Wypadek w świątyni w Indiach. Ponad 20 osób wpadło do ogromnej studni

Trzynaście osób zginęło w wyniku wypadku do jakiego doszło w hinduistycznej świątyni w Indiach. Pod wiernymi zapadła się podłoga, która znajdowała się nad studnią. Służbom udało się uratować kilkanaście osób.

Do wypadku doszło w czwartek w mieście Indore w środkowej części kraju. 

Wierni zebrali się w świątyni, aby uczcić święto Ramanawami. Upamiętnia ono narodziny hinduistycznego boga Ramy

Indie. Święto Ramanawami. Tragedia w świątyni

Jak informują lokalne media, do wypadku doszło w wyniku zawalenia się podłogi, która znajdowała się nad studnią. 

Nieoficjalnym powodem tragedii miało być przeludnienie w świątyni. Podłoga miała nie wytrzymać zbyt dużej liczby wiernych. 

Na materiałach filmowych opublikowanych w mediach społecznościowych widać pracowników służb ratowniczych, którzy przy pomocy lin i drabin próbują dotrzeć do uwięzionych. Z nagrań wynika, że część ofiar spadła na sam dół, część osób czekała na ratunek na schodach ogromnej studni. Na materiałach wideo widać zapadniętą podłogę, powyginane stalowe pręty oraz pracowników.

Reklama

Do studni wpadło co najmniej 25 osób. Przybyli na miejsce pracownicy służb ratunkowych wydobyli 11 ciał. Dwie kolejne osoby zmarły w szpitalu w wyniku odniesionych ran. 

Narottam Mishra, minister spraw wewnętrznych stanu Madhya Pradesh, w którym położone jest miasto Indore, poinformował, że wszczęto już śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności wypadku. Urzędnik zapewnił, że rodziny zmarłych otrzymają odszkodowania. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Indie | wypadek | hinduizm

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy